Domácí

Tragédie při rybaření na Plzeňsku. Bezvládného muže vytáhli z vody hasiči

Tragédie při rybaření na Plzeňsku. Bezvládného muže vytáhli z vody hasiči
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Tragicky skončilo rybaření 60letého muže u Nového rybníka v katastru Nepomuku na Plzeňsku. Dotyčný zmizel od nahozeného prutu, jeho tělo poté hasiči našli plavat na hladině. Zdravotníci však rybáře už nedokázali zachránit.

Policisté přijali oznámení o pohřešovaném rybáři ve středu kolem šesté hodiny ráno. K Novému rybníku se následně sjely všechny záchranářské složky. Podle portálu Krimi-Plzeň měli událost nahlásit lidé ubytovaní v kempu poblíž, kteří zaslechli volání o pomoc.


Proto se šli podívat, co se děje. Na molu měli najít rybářské náčiní spolu s prutem a čerstvě vytaženou rybou. Rybáře však nikde neviděli.

Související obsah


"Podle našich prvotních informací mělo jít o topícího se člověka. Když jsme přijeli na místo, na hladině nikdo nebyl. Dotyčného jsme nalezli asi 20 metrů od břehu, vyzvedli ho do člunu a zahájili resuscitaci,“ řekl TN.cz mluvčí hasičů Petr Poncar.


V resuscitaci poté na břehu pokračovali také záchranáři. I přes veškerou snahu se jim však 60letého muže nepodařilo oživit. Událostí se nyní zabývají plzeňští kriminalisté. Co se přesně u rybníka stalo, zatím není jasné.


"U zemřelého muže bude nařízena soudní pitva,“ uzavřela policejní mluvčí Eva Červenková.

Lidé často rybaří bez povolenek. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz