LOH Tokio 2021

Je to špatná reklama pro Česko, říká o nakažených šéf sportovní agentury

Téma nakažených sportovců v českém olympijském týmu stále rezonuje napříč všemi směry. K celé situaci se vyjádřil také bývalý skvělý squashista Jan Koukal, který je aktuálně šéfem agentury Sportegy.

"Největší selhání a chybu vidím v tom, že se neudělalo všechno pro to, aby sportovci byli dostatečně chránění. Kdo a co mohl udělat líp, to se asi dozvíme během dalších dnů," začal povídání Koukal.

"Neznám přesně všechny detaily a podrobnosti. Neodvážím se říct, čí to byla chyba," bojí se hodnocení osmnáctinásobný mistr České republiky Jan Koukal.

"Je to celkově špatná reklama pro Českou republiku a neštěstí pro sportovce. Veškeré úsilí, čas a peníze, které do toho byly vložené, tak jim tahle situace vzala. Samozřejmě se mohli nakazit kdekoliv. Ale jakým způsobem o to přišli, to je hrozný," ví Koukal, jehož agentura zastupuje například kajakáře Josefa Dostála nebo plavkyni Barboru Seemanovou.

Související obsah

Koukal naštěstí problémy s nakaženými sportovci řešit nemusí. "Naštěstí všichni sportovci, které zastupuju, tak v tom letadle nebyli a letěli jinými linkami. Což bylo asi dobře, protože všichni byli obezřetnější. Všechno se dodržovalo tak, jak se dodržovat mělo. Jsem rád, že takovou věc nemusím řešit. Je mi ale sportovců strašně líto a doufám, že už další nebudou přibývat," přeje si 38letý bývalý skvělý squashista.

A vyjádřil se také k očkování. "Samozřejmě je na každém, jestli se nechá očkovat, nebo ne. Spousta z nich se nenechala, protože se báli, že by to mohlo ohrozit jejich přípravu. U nich to absolutně respektuji. Ale nesmí se stát to, že ohrozí ostatní sportovce. A to je hrozný průšvih," uzavřel pražský rodák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události