Zahraničí

Jeden z nejhledanějších mafiánů je za mřížemi. Schovával kradené obrazy

Jeden z nejhledanějších mafiánů je za mřížemi. Schovával kradené obrazy
Zdroj: Profimedia

Policie zatkla jednoho z nejhledanějších italských mafiánů. Raffaela Imperialiho, kterého policie podezírá z pašování drog, chytili ve Spojených arabských emirátech. V jeho vile našla policie dvě kradené malby Vincenta Van Gogha.

Jednoho z nejhledanějších italských mafiánů zatkla policie ve Spojených arabských emirátech. Muže podezírají z obchodu s drogami a měli u něj najít dva kradené obrazy Vincenta Van Gogha, informovala agentura Reuters s odvoláním na italskou policii.

Raffaele Imperiale utíkal před zákonem od roku 2016 a Itálie jej zařadila na seznam nejnebezpečnějších uprchlíků. Právě v tomto roce našla ve vile 46letého Imperialiho dvě malby Van Gogha, které byly odcizeny v roce 2002 z amsterodamského muzea. Obrazy mají dohromady odhadovanou hodnotu asi 50 milionů eur (přes miliardu korun).

Související obsah

Podle policie je Imperiale klíčovou osobou v mezinárodním pašování drog a praní špinavých peněz. Má být také v blízkém kontaktu s gangem Camorra z Neapole. "Skvělý výsledek, který opět ukazuje schopnost naší policie bojovat se zločinem,“ uvedl italský ministr vnitra Luciana Lamorgese.

Nyní italská vláda jedná o vydání Imperialiho do země. Momentálně totiž sedí ve vazbě ve Spojených arabských emirátech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz