Domácí

Co lidi nejvíc trápilo v červenci? Vede stav veřejných financí a zdravotnictví

Co lidi nejvíc trápilo v červenci? Vede stav veřejných financí a zdravotnictví
Zdroj: Profimedia

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zveřejnilo průzkum celospolečenských témat, která Čechy v červenci trápila nejvíce. Více než polovina dotázaných si myslí, že naším nejnaléhavějším problémem je stav veřejných financí. Následuje zdravotnictví a pandemie onemocnění covid-19.

Průzkumu CVVM se od 26. června do 11. července zúčastnilo 904 respondentů starších 15 let. Celkem 56 procent z nich považuje stav veřejných financí za nejpalčivější problém Česka, který je potřeba řešit.

Související obsah

Jen o jedno procento méně se domnívá, že naléhavé řešení si žádá i stav zdravotnictví a pandemie onemocnění covid-19. 

"Vliv věku, vzdělání, životní úrovně na rozložení odpovědí v jednotlivých dotazovaných oblastech byl nevýrazný," uvedli autoři průzkumu.

Oproti minulému šetření se níže v žebříčku naléhavosti řešení posunula korupce. Se 48 procenty respondentů je pátá. Stejně se umístilo i fungování hospodářství. O procento méně si pak myslí, že pozornost si zaslouží hospodářská kriminalita.

Související obsah

Od loňského roku více lidí trápí nezaměstnanost. Ta se od posledního průzkumu dostala mezi položky se zhruba třetinovou naléhavostí (31 procent).

Nejméně respondenty tížila situace v armádě, nabídka zboží a služeb, situace v kultuře, dopravní obslužnost a situace České republiky v Evropské unii. Tyto položky se umístily pod 20 procenty.

Podle jiného průzkumu se nejlépe žije v Jihočeském kraji. Podívejte se:

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz