Zajímavosti

Pozor na podvodný "WhatsApp"! Lidé si mohou zadělat na problémy

Pozor na podvodný "WhatsApp"! Lidé si mohou zadělat na problémy
Zdroj: Profimedia

Uživatelé chatovacích aplikací by se měli mít na pozoru. Odborníci odhalili podvodnou verzi WhatsAppu, která šíří trojského koně (skrytá část programu nebo aplikace, se kterou uživatel nesouhlasí) Triada. Ten může lidem pořádně zavařit.

Na nebezpečnou kopii oblíbené aplikace WhatsApp s názvem FMWhatsapp upozornila společnost Kaspersky, která se zabývá kybernetickou bezpečností. Modifikace totiž šíří mobilního trojského koně Triada.


"Triada do zařízení stahuje další trojské koně. Ti mohou ovládat telefon nebo například spouštět reklamy,“ uvádí portál Threat Post. Navíc mohou majitele zařízení připojovat k placeným službám, popřípadě mu monitorovat SMS zprávy.

Související obsah


Lidé by si proto měli dávat velký pozor, jaké aplikaci si do mobilu stahují. "Nedoporučujeme používat neoficiální úpravy aplikací. Může se stát, že skončíte s nechtěně zaplaceným předplatným nebo ztratíte kontrolu nad svým účtem,“ varoval bezpečnostní expert společnosti Kaspersky Igor Golovin.


V případě, že si uživatelé aplikaci stáhnou, nemohou následně těmto nelegálním aktivitám zabránit. "Pro lidi je velmi těžké rozpoznat potenciální hrozbu, protože aplikace dělá jen to, co je navrženo, tedy přidává další funkce,“ uzavřel Golovin.

Mobilní aplikace dokáže vyluxovat bankovní účty. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz