Počasí

Do Česka vtrhne podzimní počasí. Ochladí se a bude pršet. PŘEDPOVĚĎ

Přestože se blíží poslední prázdninový víkend, sluníčka a tepla se nedočkáme. Naopak se výrazně ochladí a teploty nepřesáhnou 20 °C. Připravit si musíme také deštníky, protože následující dny budou deštivé.

"Z Baltského moře postoupí nad Polsko tlaková níže a přes naše území od severozápadu přejde s ní spojený okluzující frontální systém. Za ním k nám začne proudit vlhký a chladný vzduch od severozápadu. Počasí u nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže nad střední Evropou,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Ve čtvrtek bude převážně zataženo, občas se objeví déšť nebo přeháňky. Od severozápadu přejde proměnlivá a většinou velká oblačnost, ojediněle meteorologové očekávají i bouřky. Nejnižší noční teploty se budu pohybovat od 10 do 14 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 19 °C.

Související obsah


Pátek bude oblačný až zatažený s občasnými přeháňkami a deštěm, ojediněle i bouřkami. V noci už pořádně přituhne a teploty spadnou až na 7 °C, přes den teploměry naměří maximálně 18 °C.


V sobotu předpovídají meteorologové oblačno až zataženo s deštěm a přeháňkami. Noční teploty budou od 7 do 11 °C, přes den teploty stoupnou až na 19 °C.


Také neděle bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy. Na většině území bude pršet a objevit se mohou rovněž bouřky. Denní teploty dosáhnou 19 °C, v noci znovu pořádně klesnou až k 7 °C.

Související obsah


Začátek nového týdne bude oblačný až zatažený. Ani v pondělí bychom neměli odkládat deštníky, protože bude pršet. V noci se teploty sníží na 8 °C, přes den se dočkáme maximálně 20 °C.

Podle Dagmar Honsové jsou teploty výrazně pod průměrem. Podívejte se na rozhovor:


I v dalších dnech se sluníčka nedočkáme. Bude oblačno až zataženo, na většině území bude pršet. Postupně však bude ubývat oblačnosti i srážek. Rtuť teploměrů v noci naměří maximálně 12 °C, přes den bude kolem 18 °C, poté se může oteplit na 22 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz