Domácí

Kam si vyrazit o posledním srpnovém víkendu? PŘEHLED PO KRAJÍCH

Poslední prázdninový víkend je před námi a už za pár dnů čeká děti návrat do školních lavic. Řada rodičů proto plánuje se svými ratolestmi ještě vyrazit na výlet a užít si tak závěr volna. Redakce TN.cz proto připravila přehled akcí, které o víkendu proběhnou.

Prázdniny se nenávratně chýlí ke konci a už ve středu žáky a studenty čeká nástup do školy. Poslední dny lze však ještě využít a vyrazit za dobrodružstvím, zábavou nebo poznáním. Napříč celou Českou republikou o víkendu proběhne řada akcí, kam můžete vyrazit.


Co můžete podniknout v sobotu?


Praha


ZOO Praha


S prázdninami se plánují rozloučit také v pražské zoo. Od 10:00 čeká návštěvníky den plný her zaměřený na zajímavosti a dovednosti ze světa zvířat.


www.zoopraha.cz


Auta na náplavce 2021


Milovníci vozů by si rozhodně neměli nechat ujít výstavu aut na pražské náplavce. Ta probíhá už od čtvrtka. Navíc tam můžete omrknout také nový model Škody Fabia. Na sobotu je připravený bohatý program, od 20:00 vystoupí také skupina Monkey Business. Více informací naleznete zde.


Středočeský kraj


Vinařské slavnosti v Dobřichovicích


Nejen rodiče, ale také děti si přijdou na své na vinařských slavnostech na zámku v Dobřichovicích. Od 11 hodin je připravený bohatý program. Na odpoledne jsou poté od 14:00 zajištěny také aktivity pro děti u řeky.

www.dobrichovice.cz

Související obsah


Zámecká noc na Konopišti


V sobotu od 19 do 23 hodin proběhne zámecká noc na zámku Konopiště v Benešově. Lidé si budu moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory napříč staletími, která jsou určená nejen pro milovníky historie, tajemna a romantiky, ale také pro ty nejmenší návštěvníky.

www.zamek-konopiste.cz


Jihočeský kraj


Veteráni na zámku


Milovníky starých aut jistě potěší výstava historických vozů na velkém nádvoří třeboňského zámku. Na veterány se bude možné podívat v sobotu od 9 do 12 hodin. Ty největší skvosty budou vystaveny v zámeckém areálu na malém nádvoří. Jedná se už o devátý ročník.


www.zamek-trebon.cz


Kaplické slavnosti


V sobotu mohou lidé také vyrazit do Kaplic na slavnosti. Program začíná od 13:00 v městském parku. Zahájí ho slavnostní salva. Zařízený je také bohatý program a vpodvečer se můžete těšit například na skupinu Perutě se zpěvákem Milanem Peroutkou.


www.ikaplice.cz

Související obsah


Plzeňský kraj


Den otevřených dveří v muzeu a brusírně skla Rajsko


Zájemci se mohou v sobotu vydat navštívit muzeum a brusírnu skla v obci Rajsko na Klatovsku. Můžete se podívat, jak se sklo v dnešní době brousí, k prohlédnutí bude i ukázka dochovaných výrobků ze sklárny a brusírny v Anníně, která fungovala od 18. století.


www.dotaceeu.cz


Den Bohemia Sektu


V sobotu mohou lidé vyrazit na hudební festival, který se koná přímo v areálu Bohemia Sektu ve Starém Plzenci. Začátek je od 14:00 a fanoušci se mohou těšit například na Voxela nebo Tomáše Kluse. Bližší informace jsou k dispozici na facebooku.

Sobotní akce v dalších krajích najdete na následující stránce.


Karlovarský kraj


Festival vína Mariánské Lázně 2021


Milovníci dobrého vína by v sobotu jistě měli zavítat na festival vína do Mariánských lázní. Součástí bude i kulturní program, kdy odpoledne zahraje Cimbálová muzika Alexandra Vrábela. Večerní party poté obstarají Electro Swing Allstars. Začátek je od 12:00.


www.festivalyvina.czKISS Party 90´s s Radiem Kiss


Mnohé určitě zaujme festival rádia Kiss, který se koná v sobotu od 18:30 ve městě Loket. Zazpívá například známá skupina Holki. Díky pestrému programu bude navíc o zábavu pořádně postaráno. Další informace se dozvíte na facebooku.


Ústecký kraj


Večerní prohlídka zámku Duchcov bez průvodce


Na netradiční prohlídku můžete vyrazit v sobotu od 18:00 na zámek Duchcov. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejnovější expozici o duchcovských Valdštejnech a nově otevřený grafický kabinet. Poslední lidé se do zámku dostanou ve 21:30.


www.zamek-duchcov.cz

Související obsah


Liberecký kraj


Běhej lesy Jizerská


Pokud milujete sport a rádi chodíte běhat, určitě byste si neměli nechat ujít závod z běžeckého seriálu Běhej lesy. Ten proběhne v sobotu a poběží se Jizerská padesátka v Bedřichově. Startuje se od 9:00. Na své si přijdou i děti, které se mohou zúčastnit závodu na 500 metrů nebo jeden kilometr od 9:30.

www.behejlesy.cz


Noční prohlídka na hradě Gabštejn


Noční prohlídky na hradě Gabštejn jsou pojímány na motivy pověstí z Lužických hor. Prohlídky začínají od 19:30. Je však lepší si vstupenky dopředu zarezervovat.


www.hrad-gabstejn.cz


Královéhradecký kraj


Noční prohlídky


Rovněž na zámku v Náchodě se mohou zájemci vypravit v sobotu na noční prohlídku, která začíná od 20:00. Návštěvníci si prohlédnou nejútulnější náchodské interiéry, a navíc je provedou samotní zámečtí obyvatelé z posledních majitelů.


www.zamek-nachod.cz

Související obsah


Pardubický kraj


Státní zámek Litomyšl


Na netradiční prohlídku můžete v sobotu vyrazit na zámek do Litomyšle. Od 11:00 tam začínají prohlídky interiéru s tanci na téma prvorepublikových filmů se šťastným příběhem v podání tanečního souboru Villanella.


www.zamek-litomysl.cz


Škwor


Oblíbená kapela Škwor zavítá v sobotu do Květné u Poličky. Tam mají od 18:00 odehrát ty největší hity.


www.ticketstream.cz

Sobotní akce v dalších krajích najdete na následující stránce.


Vysočina


Šejdorfská pouť


V sobotu můžete vyrazit s dětmi na pouť do obce Okrouhlička na Havlíčkobrodsku. Akce se koná od 10 hodin v areálu Šejdorfského mlýna. Děti odpoledne zabaví kouzelník Zlomtužka, se kterým si budou malovat a čarovat.


www.okrouhlicka.cz


Letní večerní prohlídky pro rodiny s dětmi


Zoo Jihlava v sobotu pro návštěvníky připravilo večerní prohlídku. Rodiče s dětmi od 18:30 provede zoo průvodce, který slibuje kromě výkladu také zajímavé aktivity. Vstupenky je však nutné si zakoupit dopředu.


www.zoojihlava.cz


Jihomoravský kraj


Aqualand Moravia


V případě nepříznivého počasí si vůbec nemusíte zoufat. Můžete si v sobotu vyrazit zaplavat do Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách na jihu Moravy. V akvaparku se totiž plánují pořádně rozloučit s létem. Od 9:00 je připravený program. K navození pohodové atmosféry zahraje DJ Michal Pešina, těšit se můžete také na saxofonistku nebo houslistku.


www.aqualand-moravia.cz

Související obsah


Konec prázdnin


V sobotu se od 14 hodin koná sportovně-kulturní akce na lesním hřišti pod Myslivnou v Brně Bosonohách. Naplánovaný je bohatý program, děti si budou moci zadovádět ve skákacím hradě nebo projet se na ponících.


www.bosonohy.cz


Chinaski – Léto pod širým nebem


Známá česká kapela Chinaski dorazí v sobotu na zámek v Moravském Krumlově. Od 17:00 se fanoušci mohou těšit na známé hity a užít si koncert přímo pod širým nebem.


www.chinaski.cz


Olomoucký kraj


Mohelnický Folkfest


V sobotu můžete vyrazit na hudební festival do Mohelnice. Program je doslova nabitý. Těšit se můžete na příjemnou muziku, stanování i večerní společné zpívání u táborového ohně.


www.folk-fest.cz

Související obsah


Hefaiston


Na hradě Helfštýn se uskuteční největší mezinárodní setkání uměleckých kovářů. Akce se pořádá už od roku 1982 vždy poslední srpnový víkend. Lidé si tak budou moci prohlédnout exponáty přímo pod širým nebem.


www.hefaiston-helfstyn.cz

Moravskoslezský kraj


Ostravská muzejní noc


V sobotu se uskuteční 12. ročník kulturního festivalu Ostravská muzejní noc. Společné zahájení se uskuteční v 17:30 na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice. Lidé budou moci až do nočních hodin navštívit 22 ostravských institucí a organizací, které se věnují kultuře a vzdělávání.


www.ostravskamuzejninoc.cz


Zlínský kraj


Hlasy 2021


Hudební festival lidského hlasu představí hudebníky různých žánrů, které spojuje unikátní hlasový projev. Akce se koná v amfiteátru Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Začátek je naplánovaný na 17:00.


www.festivalhlasy.cz

Nedělní akce v jednotlivých krajích naleznete na následující stránce.

Kam vyrazit v neděli?


Praha


Aquapalace Praha


Pro fanoušky teenagerského dua Ben & Mateo si pražský akvapark připravil překvapení. V neděli od 13 hodin tam dvojice totiž vystoupí. Navíc si tam můžete užít spoustu zábavy na řadě atrakcí nebo si jen zaplavat.


www.aquapalace.cz


Auta na náplavce 2021


Ještě v neděli si budeme moci naposledy prohlédnout výstavu aut na pražské náplavce. Poté výstava skončí. Také na tento den je připravený bohatý program. Potkat se můžete například s mistryní světa v atletice Zuzanou Hejnovou.


Středočeský kraj


Za pověstmi Českého ráje a Pojizeří


Státní zámek Mnichovo Hradiště pořádá v neděli pohádkové dopoledne. V 10:15 a 10:45 se konají dětské prohlídky s průvodkyní, která je oblečená do kostýmu. Poté navíc děti čeká představení. V neděli půjde o hru Kašpárek chodí pěšky. Doporučuje se však prohlídku rezervovat. 

www.zamek-mnichovohradiste.cz

Související obsah


Rozloučení se s prázdninami v Mladé Boleslavi


V neděli od 10:00 se plánuje rozloučit se s prázdninami v Mladé Boleslavi. Pestrý program je připravený nejen pro děti, ale i pro dospělé. Kromě show s klaunem Ferdou vystoupí například také skupina Kašpárek v Rohlíku. Událost se koná na městském koupališti.


www.m.mb-net.cz


Jihočeský kraj


Prohlídky s paní kněžnou


Krásný zážitek čeká děti na zámku Hluboká. Tam totiž nejmladší hosty provede reprezentačními pokoji v prvním patře samotná paní kněžna. Prohlídky začínají vždy v 11:15 a 13:15. Vzhledem k omezení počtu lidí ve skupině by však děti měl doprovázet jen jeden dospělý. 

www.zamek-hluboka.cz


Šermířské a divadelní vystoupení na Zvíkově


Šermířská a divadelní společnost Rival pořádá na hradě Zvíkov v neděli šermířské vystoupení "Mezi námi lancknechty“. V rámci vystoupení návštěvníci uvidí také historickou zbrojnici. Představení začíná v 11:00, 13:30 a 15:30.


www.hrad-zvikov.cz

Nedělní akce v dalších krajích naleznete na následující stránce.


Plzeňský kraj


Království hraček ze Skašova


V neděli můžete s dětmi vyrazit na výstavu hraček do Muzea jižního Plzeňska v Blovicích. Otevřeno je od 10:00 do 17:00.


www.muzeum-blovice.cz


Karlovarský kraj


Karlovy Vary ve filmu


Toto lázeňské město patří mezi vyhledávané lokality k natáčení filmu. Zájemci proto mohou dorazit na speciální výstavu do Muzea Karlovy Vary a zjistit, ve kterých filmech se například město objevilo.


www.kvmuz.cz


Ústecký kraj


Za pohádkou na zámek Velké Březno


V neděli můžete své ratolesti vzít na pohádku na zámek ve Velkém Březně. Budou tak moci zhlédnout hru Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem. Divadlo začíná od 14:00.


www.zamek-vbrezno.cz

Související obsah


Liberecký kraj


Vinobraní u Máchova jezera – Doksy


Závěr letní sezóny zakončí tradičně Vinobraní, které proběhne v neděli od 13:00 u Hotelu Port. Kromě bohatého programu pro dospělé jsou připravené také aktivity pro děti. Atmosféru zpříjemní moravská cimbálová muzika Fjertůšek, tu bude střídat skupina Vosty Band. 

www.doksy.com


Prohlídka s kastelánem


Rodiče s dětmi se v neděli mohou vydat na zámek v Zákupech. Díky prohlídce s kastelánem návštěvníci projdou obě trasy "Zámek za císaře Ferdinanda Dobrotivého“ a "Zámek za císaře Františka Josefa I.“ i s výkladem.


www.zamek-zakupy.cz


Královéhradecký kraj


Rodinný festival Škoda Auto v Solnici


V neděli od 9:00 si můžete vyrazit na rodinnou akci do Solnice, kterou pořádá společnost Škoda Auto ve spolupráci s městem. V plánu je pořádně se rozloučit s létem. Hlavní hvězdou festivalu bude kapela Mirai.


www.kvasiny2021.cz

Nedělní akce v dalších krajích naleznete na následující stránce.


Pardubický kraj


Hrané prohlídky


Na zámku Slatiňany v neděli proběhnou hrané prohlídky. Ty návštěvníkům přiblíží každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20 století. Prohlídka se koná od 16 hodin.


www.zamek-slatinany.cz


Vysočina


Léčba železem a ohněm


V Náměšti nad Oslavou probíhá výstava kovových objektů a skulptur uměleckého kováře. Přijet se podívat lidé mohou od 9:00. V zámeckém parku bude nainstalováno několik velkých ocelových objektů určených pro zásadní změnu duševní a fyzické kondice. Na obou nádvořích se objeví další kovářská tvorba.


www.zamek-namest.cz


Jihomoravský kraj


Focení v historických oděvech


Pokud chcete letošní prázdniny zachytit na fotku a navíc si připadat jako princezna nebo princ z pohádky, tak v neděli vyrazte na zámek do Valtic. Zakoupit si totiž můžete focení přímo na zámku, navíc vám zapůjčí historické oděvy.


www.zamek-valtice.cz

Související obsah


Olomoucký kraj


Mohelnický Folkfest


Na mohelnický festival můžete vyrazit také v neděli. I na poslední den akce je připravený bohatý program. Těšit se můžete na dobrou muziku i zábavu.


Hefaiston


Také v neděli můžete navštívit Helfštýn, kde bude probíhat mezinárodní setkání uměleckých kovářů. Pro zájemce jsou připravené přednášky v galerii na druhém náměstí a mnoho dalšího.


Moravskoslezský kraj


Sokolníci na hradě ve Starém Jičíně


V neděli od 12:30 proběhne na hradě ve Starém Jičíně sokolnické odpoledne. Návštěvníky čeká expozice dravců. Dozví se také zajímavosti ze světa zvířat i o tom, jaká je práce v záchranné stanici. Děti se budou moci s dravcem na ruce také vyfotit.


www.hradstaryjicin.cz


Zlínský kraj


Tajný život medvídků


Neděle by mohla být ideálním dnem pro výstavu plyšových medvídků. Ta probíhá v hlavní budově Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Zjistíte totiž, co dělají medvídci ve volném čase, když se nikdo nedívá.


www.slovackemuzeum.cz

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz