Domácí

Dovolená Čechy letos stresuje. Mnozí už pobyt v zahraničí odpískali

Pro mnoho lidí se dovolená kvůli zařizování různých povolení, testů a dalších dokumentů stává místo odpočinku spíš stresem. Kvůli delta mutaci se zpřísňují nejen opatření, ale rychle se mění i podmínky pro cestování. A řada lidí kvůli tomu dovolenou v zahraničí už raději vzdala.

Tomáš měl za týden letět do Tunisu. I když je očkovaný, po návratu by ho čekala karanténa. To se mu nelíbí a žádá proto změnu zájezdu. Místo toho, aby už řešil, co zabalí do kufru, je v neustálém stresu.

"Nevím, co bude, kam pojedu, jestli vůbec pojedu, co bude s penězi, jestli mi cestovní kancelář vůbec vyplatí peníze zpátky, případně jestli mi najde nějaký zájezd. Jestli to zase nebude problém s destinací. Opravdu velice mě to stresuje,“ řekl Tomáš.


Na dovolené si má člověk užít pohodu a odpočinek. Pro Tomáše a řadu dalších to ale letos úplně neplatí. "Stresující se dovolená stává pro lidi tehdy, když to zajištění dovolené nebo průběh samotný je spojený s nějakými stresujícími událostmi. Když vznikají komplikace při snaze zajistit si někde nějaký pobyt nebo během toho pobytu dochází k nějakým nečekaným událostem,“ vysvětlil psycholog Karel Humhal.

Související obsah


"Vyčkávám, až mě pustí a otevřou hranice pořádně. Chci do Vietnamu,“ řekl štábu TV Nova v anketě jeden z dotázaných.


Kvůli neustále se měnícím podmínkám lidé letos s koupí zájezdu raději vyčkávají. "V období pandemie nám roste zájem o takzvané last minute zájezdy. Tedy zájezdy pár dní před odletem. Klienti jsou pak méně nervózní, aby těsně před dovolenou neonemocněli, nemuseli do karantény, nebo se nezměnila opatření v jejich neprospěch,“ sdělila mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz