Domácí

Dovolená Čechy letos stresuje. Mnozí už pobyt v zahraničí odpískali

Pro mnoho lidí se dovolená kvůli zařizování různých povolení, testů a dalších dokumentů stává místo odpočinku spíš stresem. Kvůli delta mutaci se zpřísňují nejen opatření, ale rychle se mění i podmínky pro cestování. A řada lidí kvůli tomu dovolenou v zahraničí už raději vzdala.

Tomáš měl za týden letět do Tunisu. I když je očkovaný, po návratu by ho čekala karanténa. To se mu nelíbí a žádá proto změnu zájezdu. Místo toho, aby už řešil, co zabalí do kufru, je v neustálém stresu.

"Nevím, co bude, kam pojedu, jestli vůbec pojedu, co bude s penězi, jestli mi cestovní kancelář vůbec vyplatí peníze zpátky, případně jestli mi najde nějaký zájezd. Jestli to zase nebude problém s destinací. Opravdu velice mě to stresuje,“ řekl Tomáš.


Na dovolené si má člověk užít pohodu a odpočinek. Pro Tomáše a řadu dalších to ale letos úplně neplatí. "Stresující se dovolená stává pro lidi tehdy, když to zajištění dovolené nebo průběh samotný je spojený s nějakými stresujícími událostmi. Když vznikají komplikace při snaze zajistit si někde nějaký pobyt nebo během toho pobytu dochází k nějakým nečekaným událostem,“ vysvětlil psycholog Karel Humhal.

Související obsah


"Vyčkávám, až mě pustí a otevřou hranice pořádně. Chci do Vietnamu,“ řekl štábu TV Nova v anketě jeden z dotázaných.


Kvůli neustále se měnícím podmínkám lidé letos s koupí zájezdu raději vyčkávají. "V období pandemie nám roste zájem o takzvané last minute zájezdy. Tedy zájezdy pár dní před odletem. Klienti jsou pak méně nervózní, aby těsně před dovolenou neonemocněli, nemuseli do karantény, nebo se nezměnila opatření v jejich neprospěch,“ sdělila mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz