Krimi

Mladíka v Ostravě vážně zranil elektrický proud, museli ho oživovat

Mladíka v Ostravě vážně zranil elektrický proud, museli ho oživovat
Zdroj: TV Nova

Moravskoslezští záchranáři v sobotu odpoledne bojovali v Ostravě o život čtyřiadvacetiletého mladíka. Ten utrpěl velmi vážná zranění poté, co přišel do blízkého kontaktu se železničním trakčním vedením.

Zdravotníci na vlakovou zastávku Ostrava-Stodolní vyjížděli krátce po sobotním poledni. "Záchranáři byli u postiženého během čtyř minut od převzetí výzvy k zásahu," informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Podle jeho informací přišel čtyřiadvacetiletý mladík do bezprostředního kontaktu s trakčním vedením na železničním koridoru, následně se zřítil na zem.

Související obsah

"V okamžiku příjezdu byl pacient v bezvědomí a stavu selhání krevního oběhu. Posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a zaintubovaly dýchací cesty. Postiženého bylo nutno také defibrilovat, nakonec se ale podařilo obnovit jeho srdeční činnost," přiblížil dramatický zásah Humpl.

Lékař na místě rovněž zjistil, že mladík si při kontaktu s trakčním vedením velmi vážně zranil jednu z paží, měl na ní totiž popáleniny třetího stupně. Po ošetření a připojení na plicní ventilátor skončil pacient na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava. V tu chvíli jeho stav zůstaval kritický.


Jiný případ mladého dělníka, kterého při práci zasáhl ele. proud a uzdravil se (8/2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz