Krimi

Mladíka v Ostravě vážně zranil elektrický proud, museli ho oživovat

Mladíka v Ostravě vážně zranil elektrický proud, museli ho oživovat
Zdroj: TV Nova

Moravskoslezští záchranáři v sobotu odpoledne bojovali v Ostravě o život čtyřiadvacetiletého mladíka. Ten utrpěl velmi vážná zranění poté, co přišel do blízkého kontaktu se železničním trakčním vedením.

Zdravotníci na vlakovou zastávku Ostrava-Stodolní vyjížděli krátce po sobotním poledni. "Záchranáři byli u postiženého během čtyř minut od převzetí výzvy k zásahu," informoval mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Podle jeho informací přišel čtyřiadvacetiletý mladík do bezprostředního kontaktu s trakčním vedením na železničním koridoru, následně se zřítil na zem.

Související obsah

"V okamžiku příjezdu byl pacient v bezvědomí a stavu selhání krevního oběhu. Posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a zaintubovaly dýchací cesty. Postiženého bylo nutno také defibrilovat, nakonec se ale podařilo obnovit jeho srdeční činnost," přiblížil dramatický zásah Humpl.

Lékař na místě rovněž zjistil, že mladík si při kontaktu s trakčním vedením velmi vážně zranil jednu z paží, měl na ní totiž popáleniny třetího stupně. Po ošetření a připojení na plicní ventilátor skončil pacient na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava. V tu chvíli jeho stav zůstaval kritický.


Jiný případ mladého dělníka, kterého při práci zasáhl ele. proud a uzdravil se (8/2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz