Domácí

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Do Česka dorazí babí léto. Teploty budou kolem 20 °C

MĚSÍČNÍ VÝHLED: Do Česka dorazí babí léto. Teploty budou kolem 20 °C
Zdroj: Getty Images

Přestože konec prázdnin bude ještě chladný a deštivý, postupně se počasí začne zlepšovat. Teploty se budou pohybovat kolem 20 °C, což vydrží až do konce září. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 30. srpna do 26. září 2021 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Po velmi chladném konci srpna přichází se zářím oteplení, ale jen na hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu,“ informoval na webu ČHMÚ.


Meteorologové očekávají, že v následujících týdnech budou průměrné teploty pozvolna klesat, avšak zůstanou blízké dlouhodobým průměrům. Teploty by se až do konce září měly pohybovat kolem 20 °C.

Související obsah


Také z hlediska srážek by mělo být toto období jako celek průměrné. "V prvním předpovědním týdnu spadne většina srážek během úterý, od středy budou srážky jen ojedinělé,“ uvedli meteorologové. Ti předpokládají, že počasí bude v následujících čtyřech týdnech hodně proměnlivé.

Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 14,5 °C. Podle dostupných informací ČHMÚ bylo nejtepleji v roce 1942, kdy teploměry naměřily 17,4 °C. Naopak nejchladněji bylo v roce 1996, tehdy teploty klesly až na 11,6 °C.

Vodáků bylo letos v Česku méně také kvůli počasí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz