Domácí

Vít Rakušan zůstává předsedou hnutí STAN. Po volbách chce do vlády

Ve volbách předsedy hnutí STAN zvítězil Vít Rakušan. Staronový předseda neměl na sjezdu STAN protikandidáta a získal 179 ze 187 platných hlasů. Vít Rakušan chce vyhrát volby a dostat se do vlády.

Vít Rakušan zůstává předsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Při volbě na sjezdu hnutí získal 179 z 187 platných hlasů. "Důvěra zavazuje. Ty hlasy pro mě jsou hlasy pro nás. Díky vám je STAN úspěšný a já vám za to děkuju," řekl Rakušan po zvolení.

V kandidátském projevu staronový předseda mimo jiné řekl, že chce STAN dotáhnout ke 20 procentům. Zvolen byl Rakušan do příštího sjezdu, který má být za dva roky. Jeho prvním místopředsedou se stal opět Jan Farský, místopředsedové strany jsou nově kandidát na ministra financí Věslav Michalik a europoslanec Stanislav Polčák, ve vedení zůstávají poslanec Petr Gazdík a poslankyně Věra Kovářová.

Předseda hnutí, které kandiduje v nadcházejících sněmovních volbách v koalici s Piráty, zároveň uvedl, že volby budou pro Česko klíčové. "Nemůžeme si dovolit další čtyři roky, kdy tu budou vládnout populisté, kdy se vláda bude opírat o komunisty,“ řekl ve svém kandidátském projevu. Zároveň vyzval konkurenční koalici SPOLU k spolupráci po volbách.

Související obsah

Podle Víta Rakušana je cílem pro STAN vládní angažmá. Po volbách hodlá hnutí utvořit samostatný klub. "Stali jsme se jednou z nejsilnějších sil na krajské politické scéně," dodal.

Na sjezdu strany vystoupil i předseda Pirátů a lídr koalice PIRSTAN Ivan Bartoš, podle kterého je cílem pro sněmovní volby vítězství. Úterního sněmu se zúčastnili také lídři koalice SPOLU Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová. Oba si shodně pochvalovali blízké spojenectví mezi SPOLU a koalicí Pirátů a Starostů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz