Jihočeský kraj

Na Třeboňsku se srazili dva cyklisté, jeden z nich srážku nepřežil

Smrtí skončila vyjížďka na elektrokole pro 78letého cyklistu z Třeboňska. Senior podle zjištění policie během jízdy vjel do protisměru, kde se srazil s dalším cyklistou. I přes veškerou snahu záchranářů muž během převozu do nemocnice zemřel.

Tragická srážka cyklistů se odehrála ve středu dopoledne na cyklostezce z Třeboně do obce Majdalena. 78letý cyklista se pravděpodobně plně nevěnoval řízení elektrokola a z dosud neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se srazil s dalším cyklistou, který následně skončil v příkopu.

"Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty na elektrokole, který byl následně po resuscitaci záchranáři přepravován leteckou záchrannou službou do Českých Budějovic," uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Související obsah

Senior bohužel i přes veškerou snahu záchranářů během převozu do nemocnice zemřel. Na místo dopravní nehody se dostavili třeboňští policisté, kteří provedli u druhého muže dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

"Dopravní nehoda je v šetření dopravních policistů z Jindřichova Hradce, kteří se okolnostmi úmrtí cyklisty na elektrokole dále zabývají. U zemřelého cyklisty, který měl za jízdy nasazenou cyklistickou helmu, byla nařízena zdravotní pitva," dodala Bílková Millerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz