Zahraničí

Američanka špatně napsala název vakcíny Moderna, policie ji zadržela

Američanka špatně napsala název vakcíny Moderna, policie ji zadržela
Zdroj: Profimedia

Mladá žena z amerického státu Illinois se chtěla dostat na Havaj bez nutnosti karantény. Do dotazníku vyplnila, že je očkovaná. Protože ale neuměla správně napsat název společnosti vyrábějící vakcíny "Moderna", úřady odhalily, že v dotazníku lhala a policie ji zadržela.

Snaha o klamání úřadů skončila pro 24letou ženu z Illinois fiaskem. Koncem srpna vyrazila na cestu na Havaj, a protože tento stát vyžaduje po příjezdu 10denní karanténu, pokud není člověk očkovaný, tak do příjezdového formuláře vyplnila, že je očkovaná vakcínou od Moderny. Jenže to nebyla. Informaci přinesla agentura AP.


Formulář procházel všímavý úředník na letišti, kterému neuniklo, že se v něm píše "maderna" místo "moderna", žena navíc také napsala, že ačkoliv je z Illinois, tak se nechala očkovat v Delaware. Následná kontrola u tamních úřadů pak odhalila její lest.

Související obsah


Agent vyšetřovací jednotky havajského prokurátora ženu zadržel na letišti, když pět dní po příletu opouštěla Havaj. Nyní je obviněná ze dvou přečinů porušování havajských protikoronavirových opatření. Další slyšení na Havaji ji čeká v druhé půlce září.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz