Drůbež

Češi si zamilovali slepice. Trendem jsou neobvyklé, některé snáší zelená vajíčka

Češi propadli domácím vajíčkům. A tak nakupují kuřata, slepice i kohouty. Drůbežárny je nestíhají dodávat a mají už vyprodáno téměř do konce roku. Zájem je prý nejen o obyčejné hnědé nebo černé slepice, ale zákazníci stále častěji chtějí i modré nebo zlaté.

Paní Helena chová slepice už několik let. Teď se s přítelem rozhodli chov rozšířit, protože vejce v obchodech zdražují a roste tak zájem o ta domácí. Podle nich jsou výrazně chutnější.

"Přišla jsem si pro slepičky, protože bychom chtěli domácí vajíčka. Chtěli bychom jich více, máme málo slepiček, tak jsme si přišli pořídit další," řekla Helena.

V Česku lidé podle odhadů chovají přibližně milion slepic v domácích podmínkách. Číslo ale každoročně roste, běžně si jich z drůbežáren a od chovatelů odnášejí okolo deseti. Nakoupit se dají už i online a s dovozem až na zahradu.

Související obsah

​"Slepice přijede až k nim na dvorek. Každý den vyjíždějí čtyři auta po celé republice. Je toho strašně moc, je to prostě móda," myslí si majitel drůbežárny Červený Hrádek David Dráb.

"O 20 až 30 % se určitě zvýšila poptávka. Lidé byli doma, měli čas studovat o kurnících a chtějí být soběstační," uvedl prodejce kuřic z Vinic Michael Pour.

Za jednu slepičku Češi dají přibližně 230 korun, ale zájem je tak velký, že drůbežárny jsou často skoro vyprodané. Zájem je hlavně o různobarevné slepice. Klasická hnědá a černá už nefrčí, zájem je o pestrost. Ke slepicím prý lidé často přistupují jako k domácím mazlíčkům.

"Chtějí různobarevné, pestrost. Dnes už máme asi 10 barev. A dokonce máme slepičky, které snášejí vejce se zelenou skořápkou," popsal Dráb.

Dříve prý slepice kupovali nejčastěji senioři, teď jsou běžnými zákazníky čtyřicátníci a chov se rozšiřuje z vesnic také do měst, největší poptávka je prý z okolí Prahy.

Martin Kočárek, mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz