Domácí

Balíky kdykoliv a bez čekání! Pošta před Vánocemi rozjede samoobslužné boxy

Balíky kdykoliv a bez čekání! Pošta před Vánocemi rozjede samoobslužné boxy
Ilustrační fotografie Zdroj: TN.cz

Výdej zásilek poslaných Českou poštou se brzy výrazně zjednoduší. Pošta podepsala smlouvu se společností, která pro ni dodá samoobslužné výdejní boxy. Ty budou na pobočkách pošty a také na vybraných nádražích. První by se měly objevit ještě před Vánocemi, všech 264 boxů pak má být v provozu na začátku příštího roku.

Česká pošta a Správa železnic našly firmu, která zařídí výdejní boxy na vlakových nádražích a poštách. Smlouvu uzavřely se společností CONTEG, která bude bezobslužný výdej instalovat i zajišťovat. První výdejny, kde si lidé budou moct vyzvedávat balíky, začne firma instalovat už v říjnu. Nájemní smlouvu s provozovatelem uzavřou na příštích pět let. Firmy to uvedly v tiskové zprávě.

"Prostě podle svých potřeb přijdete k chytrému výdejnímu boxu, zadáte kód a ze schránky si vyzvednete svoji objednávku,“ řekl o službě ředitel České pošty Roman Knap.

Související obsah

Službu si pochvaluje i ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. "Postupně chceme rozšiřovat portfolio služeb na nádražích, které mohou denně využívat nejenom cestující, ale i kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je první z těchto kroků, věřím, že si tato služba najde své zákazníky,“ uvedl.

Podle předsedy představenstva CONTEG group Víta Voláčka se zákazníci České pošty můžou na nové boxy těšit už brzy. "Do konce prosince budeme mít v provozu více než 100 míst. Plný počet, tedy 264 OX boxů, budou zákazníci moci využít během prvních měsíců příštího roku,“ tvrdí.

Seznam pošt, na kterých by se mohly objevit boxy:

Nádraží, na kterých by měly být boxy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz