Domácí

Policie odhalila obří podvod. Muž obral 4 000 lidí celkem o 1,5 miliardy

Policie odhalila obří podvod. Muž obral 4 000 lidí celkem o 1,5 miliardy
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Údajný podvodník nabízel lidem neobvykle vysoké zhodnocení investic, podle policie se však jednalo o podvod. Vylákat měl z více než čtyř tisíc lidí asi 1,5 miliardy korun. Policie muže obvinila a hrozí mu pět až deset let vězení.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prošetřovala od srpna muže, který měl prostřednictvím nabídky investic vylákat od více než čtyř tisíc lidí asi 1,5 miliardy korun. Podvod měl spáchat prostřednictvím takzvaného neveřejného alternativního fondu, uvedla policie.

Jako jednatel společnosti nabízel údajný podvodník lidem investice. "Předmětný fond však dle našich závěrů měl pracovat na principu takzvaného Ponziho schématu, kdy investorům jsou připisovány fiktivní zisky, které jsou vypláceny nikoli z výnosů investic, ale z nově získaných vkladů,“ uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Související obsah

"Díky včasnému zásahu policie a spolupráci s Finančním analytickým úřadem se podařilo zajistit majetek v hodnotě téměř jedné miliardy,“ doplnil Ibehej. Muže stíhá policie pro podezření z trestného činu podvod. Pokud bude pravomocně odsouzen, hrozí mu pět až deset let ve vězení. Stíhán je momentálně na svobodě. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

NCOZ doporučuje lidem být při investicích obezřetní a ostražití. Obzvláště u produktů, které slibují neobvykle vysoké zhodnocení a nepodléhají regulaci ČNB, zaznamenává velké množství podvodů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz