Koronavirus

Rodiče v USA zabil covid-19. Žena ještě stihla porodit, zůstalo po nich pět dětí

Rodiče v USA zabil covid-19. Žena ještě stihla porodit, zůstalo po nich pět dětí
Zdroj: Profimedia

Daniel a Davy Maciasovi z Kalifornie si nechávali dovážet nákupy domů, přesto se nakazili covidem. Zákeřné nemoci podlehli, zůstalo po nich pět dětí.

Smutný příběh se odehrál ve Spojených státech. Davy Maciasová byla porodní sestřička (37 let) v sedmém měsíci těhotenství, když onemocněla covidem. Její manžel Daniel se bohužel také nakazil. Oba skončili ve stejné nemocnici, kde Davy předčasně porodila zdravou holčičku.

Davy ale na covid-19 zemřela dříve, než měla šanci své dítě pořádně poznat. Sestřičky stihly na fotce ukázat narozenou holčičku aspoň otci (39 let), který dva týdny po jejím narození umřel také na komplikace způsobené virem.

Po zemřelých rodičích se o čtyři starší děti a narozenou holčičku stará babička Terry. Ta tvrdí, že její syn a snacha se plánovali očkovat, až budou mít dostatek informací o vakcíně. Podle jejích odhadů se oba nakazili při rodinném výletu do aquaparku před začátkem školního roku. Po jejich smrti na babičku zbyl nelehký úkol, a to vysvětlit dětem, že jejich rodiče se už nikdy nevrátí.

Související obsah

​Tříletá dcerka dokonce měla sen, že její otec se vrátil domů z nemocnice, ale později zjistila, že zemřel. Babička jí řekla: "Já vím, ale někdy se naše sny nestanou skutečností."

Pár před začátkem pandemie prodal svůj dům a nyní žil s Danielovými rodiči. "Oba rodiče milovali své děti více než cokoliv," řekla babička pro CNN. Dále uvedla: "Neviděli jsme to přicházet. Covid si nevybírá. Je to otázka štěstí a může se to stát všem."

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz