Domácí

Město omezí otevíračku klubů kvůli hluku. Lidé rozhodnutí kritizují. ANKETA

Město omezí otevíračku klubů kvůli hluku. Lidé rozhodnutí kritizují. ANKETA
Zdroj: Profimedia

Omezit provozní dobu tří klubů se chytají v Třinci. Vadí jim přehnaný hluk v nočních a ranních hodinách. Nově by měly kluby mít otevřeno pouze mezi šestou hodinou ráno a půlnocí. Některým lidem se ale rozhodnutí nelíbí.

U některých barů v Třinci se městští zastupitelé rozhodli omezit otevírací dobu. Jedná se o tři kluby mezi ulicemi Koperníkova a Kapitána Nálepky. Ty nově budou moci mít otevřeno pouze mezi šestou hodinou ráno a půlnocí.

V klubech a jejich okolí totiž v nočních a brzkých ranních hodinách extrémně narůstá hluk. Hlasitý smích, shlukování velkého množství lidí před budovou a pendlování mezi kluby tamním obyvatelům znepříjemňují život, píše město na svém facebooku.

"Městská policie může zasáhnout až v případě, když dochází k fyzickému napadení, projevům veřejného pobuřování, ke znečišťování komunikací či poškozování aut," vysvětluje město, proč mělo v boji proti hluku svázané ruce. Vše podle nich vygradovalo po rozvolnění protipandemických opatření. "Město dlouhodobě hledá cesty k zajištění práva občanů na pokojné bydlení a spánek," doplnili.

Vyhláška má vejít v platnost 1. ledna příštího roku. Může ale ještě být změněna. Vše podle města ovlivní přístup provozovatelů dotčených klubů a chování návštěvníků. Město momentálně s provozovateli klubů komunikuje.

Související obsah

Některým vyhláška vadí, jiní ji vítají

Proti vyhlášce teď protestují někteří lidé. "Zamlada vás taky vyhazovali ve 12 hodin domů? Co to je za nesmysl?" stěžuje si jeden z obyvatelů města. "Za mě o důvod více se z města odstěhovat, vůbec mě nebaví cokoliv tvořit pro naše město, tohle je opravdu vrchol," napsal v diskuzi další.

Jiní ale rozhodnutí vítají. "Jediná jejich zábava jsou chlast, párty a bezohlednost," tvrdí jeden z diskutujících na facebooku Třince. "Nevím, jak by se vám líbilo, kdyby vám takhle hulákali u domu a budili malého," argumentuje jedna z žen, která bydlí blízko klubů.

Město omezit kluby může

Podle advokáta Pavla Kolesára je takové rozhodnutí přípustné. "Řada municipalit už podobné vyhlášky udělalo," řekl pro TN.cz. Připomněl například Břeclav, kde v roce 2012 zakázali na území města hazard. Proti rozhodnutí se však kluby mohou bránit. "Pokud by ale jediná námitka byla, že proinvestovali hodně peněz, tak to nepůjde," uvedl.

Dalším způsobem, jak by se mohly omezení vyhnout, je situace, kdy by s městem uzavřely nájemní smlouvu. "Pokud mají povolení k takovému provozu v nájemní smlouvě, mohou se tomuto rozhodnutí bránit," doplnil advokát. Pokud tedy třinecké kluby chtějí toto rozhodnutí zrušit, budou podle Kolesára muset v příštích volbách přesvědčit ke kandidatuře zastupitele, kteří by byli proti. 

Třinec není jediným místem, kde obyvatele v noci obtěžuje hlasitá hudba. V poslední době si na rušení nočního klidu stěžovali i například v Karviné. V pražském Braníku dokonce tamní obyvatelé chtějí v objektu bývalých ledáren zakázat koncerty. Napsali kvůli tomu petici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz