Domácí

Hygienici vyrazili na kontroly. Ministr Vojtěch chystá zmírnění opatření

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude v pondělí na jednání vlády navrhovat další rozvolňování. Tentokrát by se mělo týkat testování dětí. Hygienici i policisté však stále kontrolují dodržování opatření.

Štáb TV Nova vyrazil společně s pražskými hygieniky a policisty zjistit, jak lidé v pražských barech, restauracích a kulturních zařízeních dodržují mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví. Výsledky kontroly ukázaly, že se stále najdou tací, kteří tam chodí bez potřebných dokumentů. Hygienici proto rozdávali pokuty.

Společně s policisty v sobotu zkontrolovali 232 lidí, z nichž 11 nemělo platný certifikát. "V 11 případech byly uděleny blokové pokuty, správní řízení nebude muset být vedeno, protože všichni zaplatili na místě blokovou pokutu. Ta průměrná výše se pohybovala okolo 500 korun," sdělil mluvčí pražské hygieny Zbyněk Boublík.

Související obsah

Někteří se ale chvíli zdráhali pokutu zaplatit a snažili se hygienikům vysvětlit, proč přišli s neplatným certifikátem. Jiní pokutu zaplatili jak se říká "bez řečí", s opatřením ministerstva ale nesouhlasí.

"Doplatily jsme za to v sobotu pokutou, že samotesty se neuznávají. Tady je spousta lidí, kteří jsou naočkovaní, ale můžou tu nemoc dál přenášet. To nikoho nezajímá, ale jsou nadřazení. Nevěřím těm vakcínám. Slyšíme o tom neustále, co ty látky způsobují. Nikdo z nás neví, co v tom je. Proč si dávat do těla něco cizího," postěžovaly si pokutované slečny.

Po celé republice už hygienici v souvislosti s dodržováním protiepidemických opatření provedli celkem přes 42 tisíc kontrol.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) plánuje v pondělí navrhnout vládě zmírnění opatření proti koronaviru. Týkat by se mělo testování dětí v kroužcích.

Související obsah

"Půjde o kroužky, které jsou zaměřeny a organizovány pro děti. Netýká se to toho, když by třeba dítě šlo s rodiči do divadla nebo na nějakou hromadnou akci. Tak samozřejmě tam by bylo dále povinné testování. Ale pokud jsou to tyto kroužky, kam chodí standardně ze školy, tak tam by mělo dojít ke změně," vysvětlil Vojtěch.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz