Zahraničí

Německo čekají volby už v neděli. Předvolební průzkumy jsou těsné

V Německu vrcholí kampaň před nedělními volbami do Spolkového sněmu. Politici mají stále ještě šanci přesvědčit miliony nerozhodnutých voličů. Předvolební průzkumy jsou velmi těsné a Německo tak pravděpodobně čeká nesmírně napínavá volební neděle.

Předvolební kampaň vrcholí. Miliony lidí po celém Německu ani den před volbami neví, koho budou volit. Favoritem je v současnosti sociálně demokratická SPD.

Na tu se ale dotahují konzervativci z CDU/CSU. Koalice, kterou dlouhé roky vedla Angela Merkelová, už podle některých průzkumů ztrácí jen jeden procentní bod. Třetí místo průzkumy přisuzují straně Zelených.

Související obsah

Mnozí Němci o svých volebních preferencích mluví jen neradi. Mezi hlavní témata voleb patří obnova po pandemii a zelená revoluce. Důležitým bodem je ale i budoucí směřování země a to, kdo po 16 letech nahradí Angelu Merkelovou.

"Je tu vidět, že země teď prostě intenzivně hledá svůj další směr," myslí si ředitel Českých center v Berlíně Tomáš Sacher.

I přes tradičně vysokou volební účast se ale i letos najdou Němci, kteří se k volbám nechystají. "Nikdy jsem nevolil a nikdy nepůjdu, protože to k ničemu není,“ sdělil jeden z oslovených mužů.

Volební místnosti se otevřou v neděli v osm hodin ráno a v šest večer se uzavřou. Odhady by měly být známé okamžitě a první předběžné výsledky za několik hodin.

ls, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz