Domácí

Klaus je v nemocnici už týden. Mluvčí prozradil, jak probíhá jeho léčba

Klaus je v nemocnici už týden. Mluvčí prozradil, jak probíhá jeho léčba
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Václav Klaus je už sedmým dnem v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Vrátil se tam minulý čtvrtek kvůli problémům s vysokým tlakem, léčí se na urologické klinice. Jeho mluvčí Petr Macinka řekl ve středu TN.cz, že v péči lékařů bude Klaus muset ještě zůstat. Z lůžka se snaží pracovat a přijímá rovněž návštěvy z řad příbuzných.

Klaus strávil v nemocnici dvě noci před třemi týdny. Minulý čtvrtek se tam vrátil, protože ho opět začal trápit vysoký tlak. A podle mluvčího někdejší hlavy státu zatím není jasné, kdy ho lékaři pustí domů.

"Důvody pro hospitalizaci pana prezidenta bohužel stále přetrvávají, takže i úterní svátek musel strávit v nemocnici," řekl TN.cz Klausův mluvčí Petr Macinka.

Bývalý prezident se ve střešovické vojenské nemocnici léčí už sedmým dnem. Starají se o něj na urologické klinice.

Související obsah

​"Přijímá návštěvy z okruhu rodiny, ale snaží se i trochu pracovat, aby si lidé kromě zpráv o jeho zdravotních potížích mohli od něho přečíst i nějaký nový text, konkrétně o německých volbách v perspektivě času," doplnil Macinka.

Ve stejné nemocnici si devět dní –⁠ tedy vůbec nejdéle od nástupu do úřadu –⁠ pobyl i současný prezident Miloš Zeman, propustili ho minulou středu. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka byl pouze dehydratovaný a mírně vyčerpaný. Nejvíc se prý těšil na svou postel, nemocniční pokládal za nepohodlnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz