Domácí

Klaus je v nemocnici už týden. Mluvčí prozradil, jak probíhá jeho léčba

Klaus je v nemocnici už týden. Mluvčí prozradil, jak probíhá jeho léčba
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Václav Klaus je už sedmým dnem v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Vrátil se tam minulý čtvrtek kvůli problémům s vysokým tlakem, léčí se na urologické klinice. Jeho mluvčí Petr Macinka řekl ve středu TN.cz, že v péči lékařů bude Klaus muset ještě zůstat. Z lůžka se snaží pracovat a přijímá rovněž návštěvy z řad příbuzných.

Klaus strávil v nemocnici dvě noci před třemi týdny. Minulý čtvrtek se tam vrátil, protože ho opět začal trápit vysoký tlak. A podle mluvčího někdejší hlavy státu zatím není jasné, kdy ho lékaři pustí domů.

"Důvody pro hospitalizaci pana prezidenta bohužel stále přetrvávají, takže i úterní svátek musel strávit v nemocnici," řekl TN.cz Klausův mluvčí Petr Macinka.

Bývalý prezident se ve střešovické vojenské nemocnici léčí už sedmým dnem. Starají se o něj na urologické klinice.

Související obsah

​"Přijímá návštěvy z okruhu rodiny, ale snaží se i trochu pracovat, aby si lidé kromě zpráv o jeho zdravotních potížích mohli od něho přečíst i nějaký nový text, konkrétně o německých volbách v perspektivě času," doplnil Macinka.

Ve stejné nemocnici si devět dní –⁠ tedy vůbec nejdéle od nástupu do úřadu –⁠ pobyl i současný prezident Miloš Zeman, propustili ho minulou středu. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka byl pouze dehydratovaný a mírně vyčerpaný. Nejvíc se prý těšil na svou postel, nemocniční pokládal za nepohodlnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz