Zahraničí

Medvědici na Slovensku přejela tramvaj, jiného medvěda muselo zabít komando

Medvědici ve Vysokých Tatrách na Slovensku zabila ve čtvrtek večer tramvaj. Řidič navíc střet ani nezaznamenal a 80kilogramovou šelmu vláčel po kolejích ještě několik metrů. Našli ji až v pátek v ranních hodinách. Dalšího medvěda musel usmrtit zásahový tým, pokusy odnaučit ho chodit si pro jídlo do popelnic byly marné.

Medvědice se ve čtvrtek večer toulala kolem kolejí v Tatranské Poliance ve směru ke Štrbskému plesu. Nestihla uhnout tramvaji a střet nepřežila, informovala TV Markíza.

Řidič tramvaje si navíc nárazu ani nevšiml a 80kilové zvíře vláčel ještě několik metrů. Mrtvá medvědice pak zůstala ležet na kolejích, kde ji našli lesníci až v pátek ráno. Podle jejich odhadů měla tři až čtyři roky.

​Myslivci museli usmrtit jiného medvěda rovněž ve čtvrtek u Smokovce také ve Vysokých Tatrách. Několik měsíců se ho snažili odnaučit chodit si pro jídlo do popelnic. To se však nepodařilo.

Související obsah

​Odchytil a zabil ho speciální zásahový tým. Šelma byla nebezpečná i proto, že už se nebála lidí a opakovaně se vracela do vesnic a měst. Už v úterý museli usmrtit medvědici v Banské Bystrici.

Medvědi jsou na Slovensku přemnožení. Lesy Slovenské republiky odhadují jejich počet na více než 2500. V červnu medvěd poprvé po 100 letech dokonce zabil ve vesnici Liptovská Lúžna v Nízkých Tatrách člověka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz