Koronavirus

Kalifornie zavede povinné očkování školáků, jako první v USA. ANKETA

Kalifornie zavede povinné očkování školáků, jako první v USA. ANKETA
Zdroj: Profimedia

Americký stát Kalifornie má v plánu začít povinně očkovat všechny děti, které navštěvují školská zařízení. Kalifornský guvernér Gavin Newson doufá, že se tak podaří zastavit šíření covidu-19 a předejde nucenému uzavření škol.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom v pátek oznámil, že americký stát bude vyžadovat očkování proti covidu-19 pro všechny školní děti ve věku 12-17 let.  Kalifornie se tak stane prvním státem USA, který nařídí povinné očkování dětí. Newson k tomuto kroku přistoupil i přes to, že v Kalifornii počty nově nakažených trvale klesají.

"To je důvodem, proč má Kalifornie nejnižší počet případu. Naše prevence. Doporučujeme ostatním státům, aby si z nás vzali příklad, aby byly naše děti v bezpečí a zabránilo se šíření covidu-19," nechal se slyšet Newson.

Související obsah

​​Nařízení nebude platné dříve než v lednu, nejpravděpodobněji však až v červenci příštího roku, jelikož americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) musí nejprve schválit vakcínu pro děti mladší 16 let. Američané starší 12 let mají v současné době nárok na vakcínu od společnosti Pfizer/BioNTech pouze v případě nouzového použití. 

Od 1. července se mohou očkovat děti od 12 let očkovat i v Česku, zatím ale výhradně vakcínou Pfizer/BioNTech. Registrace probíhá přes stávající systém ministerstva zdravotnictví, podmínky samotné aplikace v očkovacích místech jsou ale jiné. Nezbytná je třeba přítomnost dětského lékaře.

Na začátku září se zase Kuba se stala první zemí na světě, která začala očkovat proti koronaviru děti starší dvou let. K očkování využívá domácí vakcínu neschválenou Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz