Počasí

VÝSTRAHA: ČHMÚ upravil varování. Tyto regiony mráz zasáhne. MAPA

VÝSTRAHA: ČHMÚ upravil varování. Tyto regiony mráz zasáhne. MAPA
Zdroj: Getty Images

Ochlazení v následujících dnech s sebou přinese také mráz. Právě před ním vydali meteorologové výstrahu, která platí pro celou Českou republiku. Experti varují, že může zásadně poškodit úrodu rajčat a dýní.

Výstraha před mrazem platí od sobotní půlnoci do pondělních osmi hodin ráno pro celou Českou republiku. "V noci a ráno se očekává mráz, který může poškodit vegetaci, zejména rajčata a dýně," varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Experti doporučují zakrýt zeleninu a nízké rostliny textilií. "V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami," radí odborníci.

Výstraha:

Zdroj: ČHMÚ

Vypadá to, že se v Česku ujal vlády podzim. Přesto se však o víkendu můžeme těšit na slunečné počasí s teplotami okolo 15 °C. Rána však už budou poměrně chladná a objeví se také přízemní mrazíky.

"Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude postupně proudit studený vzduch od východu. V neděli začne počasí od jihovýchodu ovlivňovat výšková tlaková níže. V příštím týdnu k nám bude proudit kolem tlakové níže, která bude postupovat přes Skandinávii k jihovýchodu, vlhký a studený vzduch od severozápadu až severu," uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy musíme počítat s deštěm, který bude od severovýchodu slábnout. V noci teploty spadnou na 11 až 7 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 17 °C. V 1000 metrech na horách pak teploty klesnou už pod 10 °C.

Související obsah

Pátek bude ve znamení převážně polojasné, v jihovýchodní polovině území zpočátku oblačné až zatažené oblohy. Od severovýchodu se však začne postupně vyjasňovat. Noční teploty se budou pohybovat kolem 5 až 9 °C, při zmenšené oblačnosti se můžou snížit až na 2 °C. Během dne se dočkáme maximálně 16 °C.

Sobota bude jasná až skoro jasná. V noci už teploty spadnou na nulu, objeví se také přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty budou od 11 do 15 °C.

Také v neděli bude jasno až polojasno, ráno meteorologové očekávají i mlhy. Během dne však bude přibývat oblačnosti a na jihovýchodě budeme muset vytáhnout i deštníky. V noci už pořádně přituhne a teploty klesnou až pod nulu. Přes den se vyšplhají maximálně na 14 °C.

Začátek nového týdne bude převážně oblačný, ojediněle se objeví déšť a přeháňky. V noci budou teploty od 2 do 6 °C a místy meteorologové předpokládají přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 14 °C.

Související obsah

V dalších dnech pak bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na většině území však budeme muset počítat s přeháňkami, na horách už to můžou být i ty sněhové. Noční teploty se budou pohybovat od 1 do 6 °C. Přes den bude maximálně 13 °C.

Podívejte se na předpověď:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz