Koronavirus

Počet nakažených opět překonal tisíc. V těchto okresech je situace nejhorší

Počet nakažených opět překonal tisíc. V těchto okresech je situace nejhorší
Zdroj: Getty Images

Počet nově nakažených za pátek opět překonal hranici tisícovky. Laboratoře odhalily 1017 případů, což je v mezitýdenním srovnání o zhruba dvě stovky více. Stoupá počet hospitalizovaných i úmrtí na covid-19. Aktuálně nejhorší situace panuje v Českých Budějovicích.

Laboratoře za pátek odhalily 1 017 nových případů nákazy covidem-19. Oproti čtvrtku, kdy se onemocnění prokázalo u 990 lidí, není nárůst tak znatelný. V porovnání s předchozím pátkem ale počet vzrostl o zhruba 200 případů.

Počet nově nakažených překročil tisícovku už v úterý, naposledy se podobná čísla objevovala v polovině května.

Související obsah

​Reprodukční číslo se za pátek zvýšilo na 1,30. Incidence, která udává průměrný počet nakažených za sedm dní na 100 tisíc obyvatel, je aktuálně na hodnotě 54.

Ruku v ruce s přibývajícími novými případy stoupá i počet hospitalizovaných. V nemocnicích leží s covidem-19 331 lidí, to je nejvíce od začátku června. Z toho 67 jich je ve vážném stavu. A roste i počet úmrtí s koronavirem. V Česku zemřelo už 30 499 lidí s covidem-19.

Aktuálně nejhorší situace panuje v okrese České Budějovice, kde se podle dat ministerstva zdravotnictví počet nakažených vyšplhal na 125,13 za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. V těsném závěsu se drží Ostrava-město (122,9), následuje Český Krumlov (117,42) a Mělník (111,83).

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění covid‑19 podle regionu:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

​Covid-19 se stále šíří. Jaká je situace v turistických destinacích? (7/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz