Volby do Poslanecké sněmovny 2021

V Kutné Hoře na sebe komisaři zavolali policii. Předseda rezignoval

V Kutné Hoře na sebe komisaři zavolali policii. Předseda rezignoval
Zdroj: Profimedia

Neobvyklý problém musela řešit městská i státní policie v Kutné Hoře. Do volební místnosti v Základní škole Jana Palacha byli přivoláni kvůli sporu členů volební komise s předsedou.

Do volební místnosti v Kutné Hoře v městské části Šipší vyjížděli v sobotu po poledni nejprve strážníci městské policie. Důvodem mělo být nevhodné chování volební komise. Následně byla na místo přivolána také státní policie, kterou zavolal přímo předseda volební komise. 

"Na místě jsme zjistili, že dochází k verbálním hádkám mezi členy komise a předsedou komise. Členové předsedu upozorňovali na jeho nevhodné chování," uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. 

Spor podle mluvčí skončil tím, že předseda podepsal demisi a z místnosti odešel. "Na místě zůstáváme a situaci monitorujeme," dodala Suchánková před 14. hodinou.

Související obsah

​Policie řešila také několik problémů v Brně. Jedním z nich byla nahlášená bomba ve volební místnosti. Výbušninu ale policisté nenašli. Kuriózní situaci včera řešili strážníci také v brněnských Žabovřeskách. Jeden ze zaměstnanců radnice si při odchodu z práce neuvědomil, že ještě stále probíhají volby, a zakódoval v budově komisi. Tím zalarmoval městskou policii, která na místo okamžitě vyslala dvě hlídky. Ty naštěstí zjistily, že se nikdo do objektu vloupat nepokouší.

Objevují se také první podezření na kupčení hlasů. "Policisté přijali oznámení, které se týkalo možného podezření s kupčením s volebními hlasy v jednom z obvodů na Ostravsku. Nyní zjišťujeme všechny informace a okolnosti," informovala policie na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Důležité Události

Píše se na Deník.cz