Koronavirus

Epidemie sílí. V pondělí přibylo nejvíc nakažených od května

Epidemie koronaviru v Česku s příchodem podzimu opět začala nabírat na síle. Za pondělí ministerstvo zdravotnictví eviduje 1345 nových případů, což je nejvyšší číslo od 11. května. Oproti minulému týdnu jde o nárůst o více než dvě třetiny. Nejhorší situace panuje na severovýchodě republiky v okresech Opava a Ostrava-město.

Minulé pondělí počet nových případů covidu činil 797, tento týden číslo vzrostlo o více než dvě třetiny. Laboratoře zachytily 1345 nově nakažených, jedná se tak o nejvyšší hodnotu od 11. května.

Epidemie v Česku pozvolna sílí už od září, kdy se denní přírůstky držely stále pod tisícovkou, dosahovaly ale na rozdíl od období letních prázdnin vyšších stovek. Poslední zářijový den se hodnota přiblížila tisícovce a přes tuto hranici se dostala minulé úterý, tedy 5. října.

Zrychlil také růst počtu hospitalizovaných, aktuálně v nemocnici leží 373 pacientů s covidem. Za jeden den jich přibylo 45. V těžkém stavu je 68 nemocných, což je o 11 více než v neděli.

K úternímu ránu ministerstvo zdravotnictví eviduje 30 512 úmrtí spojených s covidem-19, v pondělí nemoci podlehli tři lidé.

Související obsah

​Počet potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní stoupl k úternímu ránu na 61, ještě v pondělí to bylo 56. Epidemická situace se ale v jednotlivých okresech velmi liší. Nejpostiženější je Ostrava-město se 145,28 nakaženými na 100 tisíc obyvatel.

Počet nakažených za poslední týden v okresech ČR

Zdroj: MZČR

​"Podle aktuálních údajů je Ostrava-město nejzatíženějším okresem z hlediska nově diagnostikovaných případů nákazy covidu na 100 tis. obyvatel v ČR. Prosím všechny, kteří tak dosud neučinili, běžte se očkovat a přesvědčte i své blízké. Nikdo si snad nepřejeme návrat restrikcí," vyzývá obyvatele Ostravy její primátor Tomáš Macura (ANO). 

Následují okresy Opava (141,09), České Budějovice (136,32), Český Krumlov (117,32) a Mělník (117,29). Nejlépe je na tom naopak Náchod (5,48), Tachov (7,35), Sokolov (10,29) a Česká Lípa (10,68).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz