Zahraničí

Střelba v Memphisu: Pracovník pošty zastřelil své kolegy a pak i sebe

Dva zaměstnanci americké pošty přišli v úterý o život při střelbě ve městě Memphis ve státě Tennessee. Útočníka našli policisté na místě už mrtvého, šlo také o zaměstnance pošty. Podle dosavadního vyšetřování zbraň namířil nejdříve na své kolegy a pak ji obrátil i proti sobě.

Střela se odehrála v úterý na poště kousek od centra Memphisu. Do areálu budovy mají přístup pouze její zaměstnanci. Inspektorka Poštovní služby Spojených států amerických (USPS) Susan Linková uvedla, že po střelbě ve zmíněném areálu našli na místě činu těla tří pracovníků pošty, informuje CNN.

Mluvčí FBI Lisa-Anne Culpová následně upřesnila, že střelcem byl jeden ze zaměstnanců pošty, který se následně sám zastřelil. Motiv činu policisté i nadále vyšetřují.

Související obsah

​"Poštovní služba je zarmoucena událostmi, ke kterým dnes došlo v Memphisu. Naše myšlenky jsou s rodinnými příslušníky, přáteli a spolupracovníky obětí,"  uvedla v prohlášení USPS.

Jde už o třetí střelbu v tomto městě ležícím na západě Tennessee nebo v jeho okolí za poslední týdny. Na konci září se ozvala střelba i v jednom z obchodů. První policejní hlídka dorazila za čtyři minuty. Vzápětí bylo okolí obchodu plné blikajících aut včetně sanitek, přilétl i vrtulník. Strážci zákona společně se zásahovou jednotkou SWAT pročesávali uličky mezi regály i kanceláře a sklady. Do bezpečí pak odváděli zákazníky i zaměstnance, kteří se ukryli, kde se dalo. Včetně mrazáků.

Střelce našli mrtvého. Na konci svého běsnění podle všeho také obrátil zbraň proti sobě. Na místě zůstal další mrtvý, 14 zraněných rozvezly záchranáři do okolních nemocnic. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz