Domácí

Nakažených covidem výrazně přibývá. Babiš svolal Radu pro zdravotní rizika

Epidemie koronaviru v Česku pokračuje, ministerstvo zdravotnictví za úterý eviduje 1511 nových případů. To je o 403 více, než bylo před týdnem, a o 165 více než za předcházející den. Přibývá i počet hospitalizovaných s onemocněním covid-19. Babiš ve středu oznámil, že se kvůli sílící epidemii ve čtvrtek sejde Rada pro zdravotní rizika. Ministerstvo zdravotnictví by mělo také představit svou další strategii v boji s koronavirem.

Ministerstvo zdravotnictví eviduje za úterý 1511 nových případů koronaviru. Reprodukční číslo tak z hodnoty 1,17 stouplo na 1,23. Incidenční číslo, které znamená počet nově potvrzených případů koronaviru na každých 100 000 obyvatel za posledních 7 dní, stouplo z 61 na 65. Stát podle této hodnoty určuje protiepidemická opatření.

Epidemie v Česku sílí už od září, kdy se denní přírůstky držely pod 1000 nakažených za den. Už tehdy ale byly vyšší než prázdninové hodnoty. Přes hranici 1000 se počet nakažených dostal minulé úterý, tedy 5. října. Nejhorší situace panuje v okresech Opava, Ostrava-město a v Českých Budějovicích.

Zdroj: ministerstvo zdravotnictví

Zvyšuje se i počet lidí, kteří musí s onemocněním covid-19 do nemocnice. Předchozí úterý jich bylo 297, tento týden 388. Počet pacientů ve vážném stavu stoupl oproti minulému týdnu z 52 na 78. Celkový počet mrtvých ministerstvo zdravotnictví eviduje 30 518, za poslední týden zemřelo 27 nemocných. Počet nakažených za celou dobu epidemie překonal hranici 1,7 milionu případů covidu.

Kvůli zhoršující se situaci se ve čtvrtek sejde Rada pro zdravotní rizika, premiér Andrej Babiš (ANO) o tom ve středu informoval na twitteru. Podle něj ministerstvo zdravotnictví představí další strategii v boji s epidemií koronaviru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz