Počasí

Předpověď na víkend: Nejdřív sníh a déšť, pak přijde oteplení

I ve čtvrtek bude podle meteorologů na horách sněžit, na většině území bude ale pršet. V příštích dnech se oteplí a zároveň ubyde oblačnosti a srážek, podle předpovědi nás tak čeká vydařený víkend.

Ve čtvrtek bude přes území České republiky od západu postupovat teplá fronta, oteplení se ale projeví až v pátek, informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Čtvrtek tak bude ještě poměrně chladný s nejvyššími denními teplotami od 7 do 11 stupňů Celsia, na horách pouze kolem 3 stupňů. 

Po celý den bude zataženo až oblačno s občasným deštěm na většině území. V polohách nad 900 metrů budou srážky zpočátku smíšené nebo sněhové. Na Moravě a ve Slezsku bude pršet až odpoledne a večer, ranní obloha bude polojasná.

I v pátek bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na východě a severovýchodě bude místy pršet, večer pak přeháňky přijdou od severovýchodu i do Čech. Noční teploty se budou pohybovat od 7 do 3 stupňů, ráno se ojediněle objeví mlhy. Přes den se teploty vyšplhají na 11 až 15 stupňů.

​V sobotu bude polojasno až oblačno a zpočátku místy přeháňky. V noci bude od 7 do 3 stupňů, při déletrvající nízké oblačnosti okolo 1 stupně. Opět se ráno ojediněle objeví mlhy. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 10 až 14 stupňů.

Související obsah

V neděli už po dešti nebude ani památky. Obloha bude polojasná až skoro jasná, místy se ráno objeví mlhy. V noci se ale opět ochladí, teploty se budou pohybovat od 3 do -1 stupně, při vyšší oblačnosti okolo 4 stupňů. Přes den bude 10 až 14 stupňů.

Ještě vyšší denní teploty by nás měly čekat příští týden. V pondělí bude až 15 stupňů, v příštích dnech se rtuť teploměru vyšplhá dokonce až na 18 stupňů.

Podívejte se na předpověď počasí na čtvrtek 14. října:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz