Koronavirus

Čtvrteční nárůst případů byl nejvyšší za 5 měsíců. Nejhorší situace je na jihu Čech

Ve čtvrtek laboratoře v Česku odhalily 1534 nových případů nákazy koronavirem. Nárůst oproti minulému týdnu je o 547, tedy o více než polovinu. Zároveň se jedná o nejvyšší číslo za posledních pět měsíců.

Za čtvrtek ministerstvo zdravotnictví eviduje 1534 nově nakažených, což je nejvíce od 11. května. Oproti minulému týdnu, kdy přibylo 987 případů, se jedná o nárůst o 55 %. Sílící epidemie se odráží i na počtu hospitalizací.

Aktuálně leží v nemocnici s covidem 448 pacientů, tolik jich bylo naposledy na začátku června. Téměř pětina z nich, 88 nemocných, je v těžkém stavu. Podle odborníků lůžka plní především neočkovaní lidé. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ve čtvrtek uvedla, že v Česku není proočkováno ani 60 % populace.

Ukončené očkování má aktuálně přes 6 milionů lidí, přičemž přes 35 tisíc z nich už dostalo i posilující dávku. 

Související obsah

​I přes zhoršující se epidemický stav počet úmrtí nezačal prudce stoupat. Za středu ministerstvo eviduje dvě úmrtí spojená s covidem-19.

Epidemická situace není ve všech regionech stejná. Nejhůř na tom zůstává Českobudějovicko se 193 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní. Situace se tam ale začala zlepšovat. Zatímco ve středu v okrese přibylo 92 nakažených, ve čtvrtek to bylo "pouze" 60.

Zdroj: MZČR

​Špatná situace panuje také v okresech Ostrava-město (184,7), Přerov (156,7) a Opava (153). Nejlépe jsou na tom naopak Náchod a Cheb s méně než 10 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz