Domácí

Lidé o peníze nepřijdou. Svým závazkům dostojíme, slibuje Bohemia Energy

Lidé o peníze nepřijdou. Svým závazkům dostojíme, slibuje Bohemia Energy
Zdroj: Getty Images

Společnost Bohemia Energy sice ukončuje dodávky energií, brání se však, že rozhodně nekrachuje. Zákazníky tak ubezpečuje, že se nemusí bát o své peníze, všem svým závazkům hodlá dostát. Slibuje, že po konečném vyúčtování vrátí všechny přeplatky. Ministerstvo průmyslu a obchodu upozorňuje, aby si lidé nezapomněli zrušit trvalé platby a zálohy tak neplatili dál.

Bohemia Energy se v tiskovém prohlášení ohradila, že zprávy o jejím krachu se nezakládají na pravdě. Podle vedení společnosti je to právě naopak. "Pro utlumení činnosti jsme se rozhodli právě z důvodu, aby k insolvenci nedošlo," uvedl majitel skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík.

Jak uvedla firma ve středu, s dodávkami elektřiny a plynu končí z důvodu vysokých cen energií na světovém trhu. Slibuje, že dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům, bankám i dodavatelům.

"Chceme všechny zákazníky ujistit, že jim po konečném vyúčtování budou vráceny všechny přeplatky," ubezpečuje Písařík. "Bohemia Energy všechny své závazky vyrovná a nikdo nepřijde o peníze," doplnila jej mluvčí společnosti Hana Novotná.

Související obsah

Podvod a šmejdské praktiky

Premiér Andrej Babiš (ANO) se do společnosti Bohemia Energy tvrdě pustil. Není podle něj možné, aby někdo prodával energie, které nemá nakoupené. "Je to podvod," řekl. S firmou byly dle jeho slov potíže již dříve. Vyznačovala se praktikami, které označil za šmejdské.

Bohemia Energy se ale brání. "V žádném případě nelze hovořit o tom, že by se Bohemia Energy dopustila jakéhokoli podvodu. Společnost neporušila žádný zákon," tvrdí Novotná. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz