Domácí

Mladí mohou na brigádu. Anketa TV Nova o slevách na jízdné je hit internetu

Anketa televize Nova o slevách na jízdné vzbudila na sociální síti TikTok vlnu reakcí. Žena, která řekla, že by se sleva měla zachovat jen pro seniory, rozčílila tisíce studentů. Řada z nich jí poslala konstruktivní vzkazy, mnozí ale odpověděli dost drsně.

Spory ohledně slev na jízdné se vedou už od jejich zavedení. Po volebním vítězství koalic, jejichž zástupci levnější jízdné pro seniory a studenty kritizovali, se začíná diskutovat o zrušení těchto hojně využívaných slev.

Na záměr některých nových poslanců zrušit levnější jízdné nedávno TV Nova upozornila v reportáži. Anketu jsme zveřejnil i na našem TikToku, kde si ji pustilo přes 347 tisíc lidí. A svoji reakci na ni zveřejnilo více než 100 uživatelů. Mladé naštvala především paní, která si myslí, že seniorům má sleva zůstat a studentům odebrat. "Můžou jít na brigádu," prohlásila.

@televizninoviny

Jezdíte se slevou? ? #sleva #vlak #mhd #student #duchodci #vlada #penize #rozpocet #tncz

♬ původní zvuk - TN.CZ

"Na brigádu?“ začne se například jeden z nich smát, následně začne mlátit do kamery. "Ti studenti, to bych nechala, ale ti senioři? Nevím, ti můžou jít do domova důchodců, ti můžou na hřbitov,“ reagovala zase mladá žena. "Jestli si myslí, že příjem jsou brigády, kde tě zavolají jednou za čtvrt roku na jeden den, tak ať táhne,“ argumentuje další.

Drsné reakce, na které se můžete podívat ve videu na začátku článku, některé lidi rozčílily. "Z reakci dnešních dětí je mi doslova na zvracení,“ napsal jeden z diváků.

Související obsah

Objevili se ale i mladí, kteří na paní neútočili a snažili se s ní spíše na dálku polemizovat. "Vy máte důchod, sice malý, ale my studenti nemáme nic,“ zlobí se také jeden z uživatelů.

"Hlavně, ať je to pro mě, pro ostatní je mi to naprosto ukradené,“ vadí ženin přístup mladíkovi. "Jsou lidi, kteří bydlí daleko a rodiče jim nedávají peníze. Někdo má školu třeba třikrát až čtyřikrát týdně do čtyř. Pak máme jít na noční, nebo co máme dělat?“ ptá se studentka. Na to, že s brigádou by nestíhali se učit si stěžuje více mladých.

Ze všech sociálních sítí, které TN.cz má, roste TikTok nejvíce. Tato sociální síť je momentálně nejpopulárnější po celém světě. "Rychlostí růstu překonala i Snapchat či Twitter," řekl pro TN.cz odborník na sociální sítě Jonáš Čumrík.

Na původní reportáž o slevách na jízdné se podívejte tady:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz