Domácí

Dělíme si resorty. Ivan Bartoš popsal, jak pokračují jednání o vládě

Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše pokračují vyjednávání o vládě zatím hladce. 8. listopadu chce PIRSTAN podepsat s koalicí SPOLU koaliční smlouvu.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (PIRSTAN) na sociálních sítích informoval o tom, jak pokračují vyjednávání o nové vládě. "Dnes jsme jednali se Starosty, zítra nás čeká další společné jednání s koalicí SPOLU. Vyjednáváme takovou strukturu resortů a jejich spravedlivé rozdělení, abychom mohli naplňovat maximum z našeho programu, jak jsme slíbili voličům," uvedl v pondělí na facebooku.

Nejdůležitější podle něj je nezklamat lidi, kteří dali svou důvěru a hlasy koalici Pirátů se Starosty. "Vždy jsme drželi, držíme a budeme držet naše slovo. Proto i teď postupujeme v souladu s koaliční smlouvou mezi Piráty a Starosty tak, jak jsme slíbili před volbami," doplnil Bartoš. 

Související obsah

"Naší ambicí stále je, aby byla 8. listopadu podepsána koaliční smlouva. Konečné slovo však budou mít příslušné orgány všech vyjednávajících stran, které koaliční smlouvu a programové prohlášení budoucí vlády musí schválit," nastínil Bartoš.

Předseda Pirátů také požádal své voliče o trpělivost. "Nebylo by od nás moudré (a přiznejme si, že ani taktické) informovat podrobně o tom, jaké jsou naše pozice, ale slibuji vám, že vám vše sdělím, jakmile to bude možné," přislíbil.

Vyjednávání o nové vládě podle informací TV Nova Piráti komplikovali. I přestože jsou ve vítězné koalici, jejich strana má jen čtyři mandáty v Poslanecké sněmovně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz