Domácí

Dělíme si resorty. Ivan Bartoš popsal, jak pokračují jednání o vládě

Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše pokračují vyjednávání o vládě zatím hladce. 8. listopadu chce PIRSTAN podepsat s koalicí SPOLU koaliční smlouvu.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (PIRSTAN) na sociálních sítích informoval o tom, jak pokračují vyjednávání o nové vládě. "Dnes jsme jednali se Starosty, zítra nás čeká další společné jednání s koalicí SPOLU. Vyjednáváme takovou strukturu resortů a jejich spravedlivé rozdělení, abychom mohli naplňovat maximum z našeho programu, jak jsme slíbili voličům," uvedl v pondělí na facebooku.

Nejdůležitější podle něj je nezklamat lidi, kteří dali svou důvěru a hlasy koalici Pirátů se Starosty. "Vždy jsme drželi, držíme a budeme držet naše slovo. Proto i teď postupujeme v souladu s koaliční smlouvou mezi Piráty a Starosty tak, jak jsme slíbili před volbami," doplnil Bartoš. 

Související obsah

"Naší ambicí stále je, aby byla 8. listopadu podepsána koaliční smlouva. Konečné slovo však budou mít příslušné orgány všech vyjednávajících stran, které koaliční smlouvu a programové prohlášení budoucí vlády musí schválit," nastínil Bartoš.

Předseda Pirátů také požádal své voliče o trpělivost. "Nebylo by od nás moudré (a přiznejme si, že ani taktické) informovat podrobně o tom, jaké jsou naše pozice, ale slibuji vám, že vám vše sdělím, jakmile to bude možné," přislíbil.

Vyjednávání o nové vládě podle informací TV Nova Piráti komplikovali. I přestože jsou ve vítězné koalici, jejich strana má jen čtyři mandáty v Poslanecké sněmovně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz