Krimi

Policie ukončila vyšetřování bitky v Boleslavi. Za vyrvané vlasy hrozí vězení

Policie už skončila s vyšetřováním brutální hromadné bitky, která začátkem října otřásla Mladou Boleslaví. Na autobusové zastávce se do sebe tehdy pustilo několik mužů i žen. Vedle jedné se dokonce válely chomáče vlasů.

Skupina několika mužů a žen se v pátek 1. října porvala na autobusové zastávce v mladoboleslavské ulici 9. května. Surově mlátit se přestali až po příjezdu policistů, jimž museli asistovat i strážníci.

Potyčku ještě před příjezdem strážců zákona zachytil jeden ze svědků na kameru. "Bylo to příšerné. A hlavně docela brutální, nešlo o nějakou strkanici. Nejhorší je, že tam byly i ženy, myslím, že tři," popsal nepříjemný zážitek. "Seštípej ho! Ty d**ko! Nech ji být, do p**e!" jde slyšet na videu. Aktéři potyčky se postupně přesouvali ze zastávky až na silnici a zastavili dopravu. Jedna žena přišla o skoro všechny vlasy, ležela na zemi a vedle ní se válely celé chomáče.

Policisté z Mladé Boleslavi nyní sdělili podezření třem osobám. Mužům ve věku 39 a 68 let pro trestný čin výtržnictví. 30letá žena se navíc bude zpovídat z trestného činu ublížení na zdraví.

Související obsah

​"Trojice, která již čelí podezření, měla bez předešlé a jakékoliv zjevné příčiny pokřikovat na procházejícího muže a ženu (29 a 31 let) a pak dvojici i fyzicky napadnout. Své zřejmě vykonal i alkohol. Všichni aktéři, kteří rvačku vyprovokovali, následně nadýchali od 1,09 do 2,14  promile," popsala mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Podezřelá podle policie během rvačky vytrhla mladé ženě i několik chomáčů vlasů a zlomila jí záprstní kůstku na ruce. "Hrozivě vypadající incident neměl naštěstí horší následky než toto zranění a pak i škody na dioptrických brýlích či mobilním telefonu jednoho účastníka rvačky," sdělila Suchánková.

Podezřelým osobám hrozí až dvouleté tresty. "39letý podezřelý se navíc zřejmě moc nepoučil. V roce 2020 ho totiž Okresní soud v Mladé Boleslavi odsoudil na základě trestního příkazu mimo jiné za trestný čin výtržnictví. I přesto byl jedním z těch, který konflikt vyprovokoval a aktivně se na něm podílel. V tomto případě je trestní sazba až tříletá," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz