Počasí

Česko má před sebou deštivý týden. Jak silně bude pršet u vás? MAPY

V následujících dnech bude potřeba mít deštník po ruce. Až do pátku meteorologové předpovídají přeháňky a déšť, ve vyšších polohách bude i sněžit. Sluníčka se dočkáme až o víkendu, kdy ale zároveň klesnou teploty. V noci i pod bod mrazu. Jak intenzivní déšť bude u vás, zjistíte z map srážek, které naleznete v galerii na konci článku.

Letošní začátek listopadu bude podle meteoroložky Dagmar Honsové bohatý na srážky. "Jen za první pracovní týden spadne více než je listopadový dlouhodobý normál (49 mm)," sdělila pro TN.cz.

V pondělí bude přes území České republiky postupovat zvlněná studená fronta, která s sebou přinese zataženou oblohu s deštěm. Úhrny srážek se až do úterního odpoledne budou pohybovat od 5 do 30 mm.

Zpočátku ale bude jasno až polojasno s ojedinělými ranními mlhami. Oblačnosti bude přibývat od západu, na východě bude pršet až večer a jen místy. Teploty se přes den budou pohybovat okolo 10 až 14 stupňů, panovat ale budou velké rozdíly. Zatímco na západě by se měly držet kolem 9 stupňů, na východě se vyšplhají až na 18 stupňů.

Foukat bude také silnější vítr, především na východní polovině území, kde v nárazech dosáhne rychlosti 54 km/h. Na horách bude foukat s nárazy v rychlosti až 90 km/h.

V úterý bude zataženo a zpočátku na většině území déšť nebo přeháňky. Postupně bude od západu ubývat srážek a přechodně i oblačnosti. V noci budou panovat teploty od 9 do 4 stupňů, přes den od 8 do 12 stupňů.

Související obsah

Středeční obloha bude oblačná až zatažená, přechodně bude až polojasno. Meteorologové očekávají ojediněle přeháňky, odpoledne a večer pak místy i občasný déšť. Noční teploty se budou pohybovat od 6 do 2 stupňů, přes den od 7 do 11 stupňů, na jihovýchodě a východě se vyšplhají až na 13 stupňů.

​I ve čtvrtek bude převážně zataženo s deštěm. Místy budou srážky vydatné a trvalé, především v noci na čtvrtek. "Do pátečního večera místy spadne přes 50 mm," uvedla Honsová.

V Čechách v polohách nad 1000 metrů se postupně objeví srážky smíšené a sněhové. K večeru pak bude na jihovýchodě déšť ustávat a ubyde i oblačnosti. V noci bude od 10 do 6 stupňů, na západě pouze kolem 3 stupňů. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 5 až 10 stupňů, na východní polovině území 10 až 15 stupňů.

Související obsah

​Ani v pátek si neužijeme sluníčka. Obloha bude zatažená až oblačná, místy bude pršet nebo se objeví přeháňky. V polohách nad 900 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer bude ubývat oblačnosti a srážky ustanou. V noci bude od 7 do 2 stupňů, přes den teploty nepřesáhnou 5 až 10 stupňů.

O víkendu pak konečně odložíme deštníky. Obloha bude skoro jasná až polojasná, místy se objeví mlhy a ojediněle bude mrholit. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů, v noci od 4 do -1 stupně. Při celonočním vyjasnění klesnou až na čtyři stupně pod nulou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz