Domácí

Koalice SPOLU a PirSTAN se dohodly na vládě, mají i programové prohlášení

Zástupci pětikoalice, která má po volbách většinu v Poslanecké sněmovně, celé úterý jednali o podobě možné budoucí vlády. Dohodli se na koaliční smlouvě i programovém prohlášení vlády.

Zástupci koalic SPOLU, Pirátů a Starostů jednali přes 12 hodin. Nakonec se dohodli na koaliční smlouvě i programovém prohlášení vlády. "Domluvili jsme se na několika velmi podstatných věcech, které umožní vznik naší budoucí vlády," řekl předseda koalice SPOLU Petr Fiala.

Podle Fialy by se koaliční smlouva mohla podepsat už 8. listopadu 2021. "Očekáváme, že to bude tak, jak jsme veřejnosti slíbili," doplnil Fiala.

Zástupci koalic v úterý jednali také o přesné podobě budoucí vlády. Nyní je tak jasno v tom, kolik jednotlivé strany získají resortů, a které to přesně budou.

Související obsah

​"Domluvili jsme se. A 8. listopadu podepisujeme koaliční smlouvu. Ta chuť hned pěti stran sestavit program pro budoucnost naší země, domluvit se na tom, jak a kdo nás povede, je něco, čeho si vážím. Děkuju za to. Před rokem tu byla naděje, dnes je tu opravdový politický krok. Držme si palce," prohlásil předseda STAN Vít Rakušan.

"Nyní budou koaliční dokumenty dokončeny a předloženy orgánům jednotlivých stran ke schválení. Za Piráty bude koaliční smlouvu schvalovat Celostátní fórum, tedy fórum všech členů strany," uvedl šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Rozdělení ministerstev dle koalic

SPOLU PirSTAN
premiér a ministerstva financí, obrany, práce a sociálních věcí, dopravy, zdravotnictví, spravedlnosti, zemědělství, životního prostředí, kultury a ministerstva pro vědu a inovaci ministerstva vnitra, průmyslu, školství, místního rozvoje, zahraničí a nově definovaného ministerstva pro legislativu a ministerstva pro evropské záležitosti
ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz