Domácí

Rektorovi ČVUT se nelíbí drsná očkovací kampaň. Je to nechutné, tvrdí. ANKETA

Rektorovi ČVUT se nelíbí drsná očkovací kampaň. Je to nechutné, tvrdí. ANKETA
Zdroj: ČVUT

Rektor Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) Vojtěch Petráček se ohradil proti drsné očkovací kampani ministerstva zdravotnictví. Na sociálních sítích, v novinách a televizních spotech bude ministerstvo nově ukazovat pacienty nakažené koronavirem v té nejdrsnější podobě tak, jak je nafotili zdravotníci. Lidé uvidí jak trpící, tak i mrtvé pacienty.

Rektor ČVUT Vojtěch Petráček poslal v úterý otevřený dopis ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO). Protestuje v něm proti nové kampani, využívající reálné obrazy umírajících a zemřelých s covidem-19 k motivaci k očkování.

"Každý z nás, kdo je vybaven empatií a citem pro bolest druhých, bude při pohledu na kruté snímky z ARO trpět … bez ohledu na to, jestli je cílem Vaší kampaně, či je dávno očkován nebo je to malé dítě! U mnohých vyvolá tato stresová expozice post-traumatické stresové poruchy či deprese. Tato kampaň uškodí plošně naší společnosti a jako motivace nezapůsobí," píše Petráček v dopise.

Rektor dále uvedl, že zásadně odmítá "šíření hrůzy a obrazu umírání jako motivačního prostředku". "Kromě obrazové části je pobuřující i textová forma – jak můžete vědět, že zemřelý neměl dobrý důvod, proč nebyl očkován, jak můžete spojit Vaše hesla, která jej odsuzují, s nešťastným osudem, který neznáte. Pane ministře, je to nechutné!" myslí si Petráček.

Související obsah

​Brutální kampaň, ve které budou figurovat reální pacienti s covidem-19, chystá ministerstvo zdravotnictví spustit už v úterý. "Konečně! A já jsem viděl ty obrázky. Přichází brutální kampaň. Zkrátka lidi musí vědět, že covid-19 je ohrožení života," myslí si premiér Andrej Babiš (ANO).

Fotografie uvidí lidé nejdříve na sociálních sítích. Společnost Facebook poskytla vládě algoritmus pravděpodobně neočkovaných a kampaň tak bude adresně mířit přesně na ty, které má přesvědčit, aby se očkovat nechali.

"Musíme směřovat komunikaci směrem na těch 20 procent, kde ještě vidíme nějaký potenciál. My bychom si přáli, aby ta kampaň nevyvolala debatu o etičnosti a morálce, ale aby vyvolala debatu k očkování," doplnil mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz