Napřímo

Bartoš v Napřímo: Výsledek voleb jsem neoplakal, ale nejde jen tak přejít

Zda se zlepší povolební vztahy v koalici PIRSTAN, zda Piráti vydrží ve vládě, nebo půjdou proti tomu, co doteď hlásali, tedy odmítání kumulace funkcí. Na tyto otázky se ptala moderátorka Bára Divišová předsedy Pirátů Ivana Bartoše ve středečním pořadu Napřímo.

Vztahy v koalici PIRSTAN po volbách nejsou ideální. "Mě trošku překvapuje, že už se nás na začátku všichni ptáte na to, jako bychom se plánovali hádat," podotýká předseda Starostů Vít Rakušan.

Po sečtení hlasů voleb měl i předseda Pirátů Bartoš smíšené pocity. "Já jsem byl samozřejmě zklamaný, jsem člověk, který má také právo na emoce. Jak z výsledků koalice Pirátů a Starostů, tak i z poměru pro Piráty. Já nebrečím," popsal své pocity bezprostředně po sečtení volebních hlasů Bartoš. Měl ale také dle svých slov radost z toho, že strany demokratických opozic mají sněmovní většinu.

Související obsah

Budou chtít Piráti po Starostech nefinanční kompenzace, když se potvrdí, že porušili koaliční dohodu? "Ta analýza popisuje konkrétní případy, kdy došlo k porušení koaliční smlouvy tak, jak byla sepsaná," uvedl místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa.

"Emoce byly silné. Bavil jsem se s lidmi, kteří odvedli dobrou práci. Koalici volilo 840 tisíc lidí a naprostá většina nekroužkovala," řekl ke kroužkování Bartoš, přesto podle něj nejde o nahodilosti, které lze jen tak přejít.

Související obsah

​"Jsem přesvědčen, že ta analýza potvrzuje věci, které se staly. Chci to pak probrat na platformě koaliční rady. Teď bych to neřešil," řekl Bartoš s tím, že momentálně jsou na stole jiné priority. "Máme před sebou cíl v tuto chvíli vyjednat nějak vládu," doplnil.

"Ve smlouvě jsou jasné paragrafy, které definují způsob, jak se mají kandidáti i strany konat. Tak se nicméně nestalo, a to my musíme vyřešit," podotkl a dodal, že to je ale interní záležitost. 

Na celý rozhovor s Ivanem Bartošem v pořadu Napřímo se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz