Zahraničí

Poslední foto před smrtí: Miro Žbirka si už nestihl splnit jeden velký sen

Poslední foto před smrtí: Miro Žbirka si už nestihl splnit jeden velký sen
Zdroj: Instagram/Profimedia

V polovině října se Miroslavu Žbirkovi přitížilo a skončil na kapačkách. Když 21. října slavil 69. narozeniny, z nemocnice ho pustili domů. Právě tam vznikla pravděpodobně jedna z jeho posledních fotek.

Miro Žbirka musel v polovině října do nemocnice. Zradilo ho zdraví a skončil na kapačkách. Ale hned 21. října ho pustili domů, aby mohl oslavit 69. narozeniny se svými blízkými.

"Narozeninový opušťák a dobroty od fanoušků," připsal zpěvák ke zřejmě poslední fotce předtím, než tuto středu vydechl naposledy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Miro Zbirka (@mirozbirka)

Osudnými se mu staly opakované zápaly plic. Navzdory zdravotním obtížím se ani zdaleka nechystal do důchodu, podle informací TV Nova chtěl příští rok znovu vyprodat pražskou O2 arenu. Poslední sen se mu už bohužel nevyplní.

Související obsah

​Žbirka se narodil 21. října roku 1952 v Bratislavě. Jeho otec byl Slovák, matka Angličanka. Byl dvakrát ženatý. S první manželkou Helgou Žbirkovou má dceru Denisu. Podruhé se oženil v roce 1988. S druhou manželkou Kateřinou vychovali dceru Lindu a syna Davida a usadili se v Praze.

Mezi nejznámější Žbirkovy hity patří Biely kvet, Atlantída, 22 dní, Čo bolí, to prebolí, V slepých uličkách, Prvá nebo Balada o poľných vtákoch. 

Připomeňte si Žbirkovy největší hity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz