Domácí

Zfetovaný řidič kamionu smetl ze silnice autobus, šofér se těžce zranil

Hrozivě vypadající dopravní nehoda se odehrála na Litoměřicku. Zdrogovaný řidič kamionu tam přívěsem smetl ze silnice autobus. Celý incident zaznamenala palubní kamera. Řidič autobusu skončil v nemocnici. Naštěstí nevezl žádné cestující, následky by jinak byly podstatně horší.

Je to něco, o čem se řidičům zdá, když mají noční můry. Modlíte se, aby se vám to nikdy nestalo. A přesně takové situaci musel čelit řidič linkového autobusu. Měl štěstí v neštěstí.

"Řidič autobusu utrpěl středně vážná zranění a byl pozemní posádkou převezen do nemocnice ve Slaném," řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Jakmile na místo dorazila policie, bylo téměř ihned jasné, co se vlastně stalo. Technickou závadu mohli vyloučit.

"Řidič tahače nepředložil řidičský průkaz a při komunikaci jevil známky, že je pod vlivem návykové látky. Tuto domněnku potvrdil test na drogy, který byl pozitivní na pervitin," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Související obsah

Z příspěvků na sociálních sítích, kde video začalo kolovat, lze vyčíst, že bylo jen otázkou času, než řidič někde havaruje. "Minulý týden říkal ten řidič nákladního vozu, že ty pneumatiky na tom návěsu mu ještě vydrží, to stačí," napsal jeden z komentujících.

Zatímco počet nehod pod vlivem alkoholu meziročně klesá, u drog je to naopak. Od začátku roku policie řešila 267 zdrogovaných řidičů, loni jich za stejné období bylo o 45 méně.

Policie před Vánocemi každoročně chystá dopravní akce, letošek nebude výjimkou. Alkohol a drogy pochopitelně budou jejich hlavním tématem.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz