Domácí

Útrapy nekončí. Bohemia Energy tahá z ženy nedoplatek, přitom jí dluží 15 tisíc

Útrapy nekončí. Bohemia Energy tahá z ženy nedoplatek, přitom jí dluží 15 tisíc
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Pád Bohemia Energy způsobil problémy statisícům klientů. Netýkají se však pouze přechodu k jiným dodavatelům a extrémního zvýšení záloh. Třeba paní Iveta z Ivanovic na Hané má u společnosti přeplatek 15 tisíc korun za plyn. Nikdo jí nebyl schopný říct, kdy je dostane zpátky, nedoplatek v řádu pouhých stokorun za elektřinu po ní ale vymáhají. "Vůbec to s manželem nechápeme," posteskla si pro TN.cz.

Paní Iveta se obrátila na redakci TN.cz, protože už neví, jak dál. Bohemia Energy jí na přeplatcích za plyn dluží 15 tisíc korun a současně po ní chce 600korunový nedoplatek za elektřinu.

"Posílají nám upomínky, že máme zaplatit asi 615 korun jako nedoplatek za elektřinu. Hrozí nám pokutami za to, když nezaplatíme. Jenže plyn ještě nevyúčtovali a já jim poslala předem 15 tisíc korun, když ještě nebyla topná sezóna. Teď bych je mohla využívat, ale visí mi tam u nich," stěžuje si.

Někdejší klientka padlé společnosti se snažila zjistit, proč si nedoplatek nestrhne z přeplatku. Komunikace s operátorkou byla prý naprosto tristní.

Související obsah

"Manžel se s nimi spojil a pokoušel přijít na to, proč po nás chtějí peníze, když nám je sami dluží. Nebyli nám schopní říct, kdy vystaví vyúčtování za plyn a my dostaneme našich 15 tisíc zpátky. Bůhví, jestli se to vůbec stane. Ta paní v telefonu nakonec řekla, že to nemá smysl a beze slova zavěsila," popsala paní Iveta.

Hrozby rostoucího penále se sice obává, peníze ale firmě posílat nechce, dokud se nedozví, jak to bude s přeplatkem. "Nehodlám jim nic platit, když si to prostě mohou vzít z toho přeplatku. Netušíme, co ještě přijde. Nejsou nám schopní nic vysvětlit," uzavřela s tím, že je přesvědčená, že se prodlení s přeplatky týká i mnoha dalších zákazníků.

Související obsah

S žádostí o vyjádření jsme oslovili mluvčí Bohemia Energy, do vydání článku však nereagovala. Majitel Jiří Písařík ale nedávno slíbil, že vyúčtování mohou lidé čekat ve schránkách do Vánoc.

Po ukončení činnosti Bohemia Energy si musel začít hledat nového dodavatele energií téměř milion lidí. Velká část z nich je stále pod ochranou dodavatele poslední instance (DPI), u kterého ale platí mnohonásobně více.

Ceny rostou i kvůli tomu, že u DPI se zálohy rozpočítávají do šesti měsíců, místo obvyklých dvanácti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz