Domácí

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty místy klesly k minus 13 stupňům

Jihozápad Česka se probudil do mrazivého rána. Na Šumavě teploty klesly pod minus 13 stupňů Celsia. Chladno bylo i v nížinách, kde teploměry naměřily okolo pěti stupňů pod nulou. V dalších dnech se podle meteorologů dočkáme i sněhu.

Nejchladněji bylo ve středu kolem šesté hodiny ráno na šumavské Rokytské slati. Meteorologové tam naměřili 13,5 stupně pod nulou. Podobná teplota byla i v obci Březník. Na Horské Kvildě rtuť teploměru klesla bezmála k minus 12 stupňům Celsia.

Na jihozápadě Česka teploty klesaly pod nulu i v nížinách. Kvůli jasné obloze spadly teploty k minus 5 stupňům Celsia třeba i v Českých Budějovicích. V severní polovině Čech a na Moravě přitom bylo tepleji.

Související obsah

​Ranní teploty se tam pohybovaly kolem tří stupňů nad nulou. V dalších dnech budou teploty klesat k nule i přes den. Meteorologové navíc varují před sněžením. Během pátku by mělo napadnout až 10 centimetrů sněhu.

Sněžit má i v nižších polohách od 300 m n. m. Podle předběžných modelů by mělo nejvíc sněhu napadnout na Vysočině a ve východních Čechách.

Na Klatovsku se kvůli husté mlze stalo nejméně šest nehod:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz