Domácí

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou: Před smrtí nahrála vzkaz

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou: Před smrtí nahrála vzkaz
Zdroj: Profimedia

Ve středu se uskutečnilo poslední rozloučení s moderátorkou Kamilou Moučkovou v kostele U Salvátora v Praze. Pandemie covidu-19 znemožnila veřejné rozloučení, a proto se obřad posunul o rok. Účastnili se ho mnozí přátelé zesnulé legendy.

Moderátorka, která ovlivnila generace českých žurnalistů, zesnula 24. listopadu 2020 v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích. Posmrtně se rozloučila se svými přáteli a kolegy svým posledním nahraným záznamem: "Vy všichni, kteří jste se se mnou přišli rozloučit. Děkuji, mám vás ráda." O posledním rozloučení informoval portál Blesk.cz.

Ve svém záznamu dále poděkovala všem a připomněla, aby lidé nebrečeli. Tvrdila totiž, že měla "krásný, dlouhý a zajímavý život, takže to není žádná tragédie. Zapalte svíčku a nalijte čtyři sklenice vína. A připijte si se mnou na život…"

Související obsah

​Moučková se proslavila v 50. a 60. letech, kdy ji mohli diváci vidět na černobílých obrazovkách. Slibně rozjetou kariéru zastavil příjezd sovětských vojsk v srpnu 1968. V normalizačním období nemohla dále pracovat jako moderátorka a živila se například jako uklízečka, servírka anebo jako prodavačka.

Patřila mezi signatáře Charty 77. Po pádu komunistické strany se vrátila na obrazovku a pokusila se i politicky angažovat svojí kandidaturou za Občanská demokratická aliance (ODA). V roce 2013 dostala cenu Arnošta Lustiga a prezident republiky Miloš Zeman jí udělil medaili Za zásluhy.

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou:

krik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz