Koronavirus

Kvůli covidu přituhují pravidla pro vánoční trhy v Praze

Kvůli covidu přituhují pravidla pro vánoční trhy v Praze
Zdroj: TV Nova

Vánoční trhy s každoročním rozsvícením vánočního stromu v Praze se opět komplikují. Může za to rychlé šíření nákazy koronavirem. Původní kulturní program na Staroměstském náměstí proto nakonec nebude.

Tradiční vánoční trhy v hlavním městě se letos budou muset obejít bez kultury. Provozovatel trhů kvůli zhoršující se situaci přistoupil ke drastickému omezení programu, povinnému nošení roušek a také k povinným vzdálenostem mezi stánky. Ke kompletnímu zavření trhů se zatím vedení Prahy nechystá.

"S lítostí musíme oznámit, že slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí plánované na 27. listopadu se vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci neuskuteční. Advent je především čekáním na narození. Nepřipusťme, aby se na desítkách JIP proměnil ve svůj opak," uvedla na svém twitteru organizace Prague City Tourism. 

Související obsah

O strom na náměstí ale lidé nepřijdou, ten tam stojí už od úterní rána. Jeho slavnostní rozsvícení letos ale stejně jako loni kvůli pandemii nebude.​

Praha se tak přidala k dalším evropským a českým městům v omezování adventních akcí. Provozovatel trhů navíc upozornil, "v prostoru trhů si nakoupí občerstvení dle aktuálních nařízení pouze návštěvníci, kteří se prokážou platným očkováním, nebo prodělanou nemocí covid-19."

krik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz