Zahraničí

Slovenské nemocnice zažívají krizi. Některé už zrušily plánované operace

Stovky lidí se na Slovensku nedostanou na operaci. Některé tamní nemocnice už totiž kvůli přibývajícím případům covidu-19 musely zastavit všechny naplánované zákroky.

Velké množství pacientů na Slovensku musí počkat, až se situace zlepší, aby se dostalo na naplánované operace. Některé nemocnice totiž momentálně poskytují už jen neodkladnou zdravotní péči, například zvolenská nemocnice, kde je situace kritická. Informoval o tom slovenský zpravodajský web tvnoviny.sk

Všechna nemocniční zařízení, která redakce zmíněného webu oslovila, se shodla na tom, že úmrtnost na covid-19 je vyšší než ve druhé vlně a na plicní ventilaci jsou připojení z velké části neočkovaní lidé. 

Související obsah

Slovenské ministerstvo zdravotnictví připravuje pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19 další lůžka. Ta by měla vzniknout například v onkologických ústavech. Země se také potýká s nedostatkem zdravotníků.

Například ve zvolenské nemocnici kvůli covidu aktuálně chybí 15 zdravotníků. "Personál je unavený. Vyčerpaný z toho, že tato situace trvá už tak dlouho," řekla novinářům ředitelka nemocnice Ľudmila Veselá.

Související obsah

Země je od čtvrtka v lockdownu kvůli stále přibývajícím případům covidu-19. Zavřená je většina obchodů, platí tam zákaz vycházení. Lidé mohou pouze do škol a do zaměstnání. Omezení pohybu by mělo trvat nejméně dva týdny.

Za čtvrtek přibylo na Slovensku 9 331 lidí nakažených covidem. Počet zemřelých v souvislosti s onemocněním vzrostl o 70, tedy na celkových 14 177. Ve středu slovenské ministerstvo zdravotnictví informovalo, že počet hospitalizovaných přesáhl kritickou hranici 3 200 hospitalizovaných s onemocněním covid-19.

Podle posledních informací je na Slovensku s covidem-19 momentálně hospitalizováno 3213 pacientů, z nichž přes 80 % proti onemocnění není naočkováno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz