Koronavirus

Na Slovensku začal tvrdý lockdown, platí zákaz vycházení

Od čtvrtka vstoupilo Slovensko do lockdownu kvůli stále rostoucímu počtu nemocných covidem-19. V zemi se zavřela většina obchodů. Platí také zákaz vycházení, lidé mohou chodit pouze do zaměstnání a studenti do škol. Vláda chce tímto způsobem omezit pohyb osob nejméně na 14 dní.

Většina obchodů na Slovensku je zavřená. Lidé mohou jen na nákup potravin, obuvi, potřeb pro zvířata nebo do lékáren. Na rozdíl od minulého lockdownu zůstávají otevřené školy.

Mnozí Slováci jsou pořádně naštvaní. Vláda ještě před pár dny slibovala těm, co se naočkují, výhody. Jenomže i pro ně se teď zavřely hotely, aquaparky a skončil v podstatě celý společenský život.

Související obsah

​"Já jako naočkovaný teď budu dodržovat stejná opatření jako nenaočkovaní. Je to svým způsobem nespravedlivé," svěřil se muž v anketě TV Nova.

Opatření, která platí na Slovensku od půlnoci, mají za cíl omezit kontakty mezi obyvateli. Slovensko patří mezi země, kde se nákaza šíří nejrychleji na světě. V nemocnicích už s covidem-19 leží skoro 3 200 pacientů. Podle odborníků je za současnou situací nízká proočkovanost, ta se sotva přehoupla přes 47 procent.

Počty nakažených v Evropě nadále stoupají:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz