Zahraničí

Vyšetřování vraždy 16leté dívky z USA trvalo 42 let. Pomohla analýza DNA

Vyšetřování vraždy 16leté dívky z USA trvalo 42 let. Pomohla analýza DNA
Ilustrační obrázek Zdroj: profimedia.cz

Vraždu tehdy 16leté Kim Bryantové dokázali policisté objasnit až po 42 letech. Pomohla jim v tom analýza DNA. Zavraždit ji měl tehdy 19letý Blake Peterson.

Koncem ledna 1979 ohlásila rodina tehdy 16leté Kim Bryantové, že dívku pohřešuje. O měsíc později ji v Las Vegas našli policisté mrtvou. Pachatele odhalili díky sekvenování genomu ze vzorku DNA pachatele. Informovala o tom CNN.

Kim před 42 lety znásilnil a zavraždil tehdy 19letý Blake Peterson. Jeho DNA se podařilo identifikovat až nyní. Nikdy přitom nepatřil mezi podezřelé.

Související obsah

Peterson zemřel v roce 1993. Ačkoli nebyl nikdy potrestán, rodina dívky snahu policistů ocenila i po letech. "Jsem rád, že se něco udělalo pro to, aby se případ vyřešil," řekl její otec Edward Elliot.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz