Koronavirus

Epidemie zpomaluje. Nově nakažených ubylo a reprodukční číslo spadlo pod 1

Testy v úterý odhalily 21 973 nakažených koronavirem. To je o 3900 méně než před týdnem. Reprodukční číslo, které značí, kolik lidí průměrně jeden nemocný člověk nakazí, kleslo na 0,97.

Epidemie v Česku zpomaluje. Testy v úterý odhalily 21 973 nakažených. Minulý týden jich bylo 25 873. Stále se však jedná o pátý nejvyšší nárůst za pandemii. Reprodukční číslo kleslo na 0,97. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví. 

Reprodukční číslo kleslo pod 1 poprvé od konce srpna. "Řada indikátorů ukazuje na zpomalování růstu virové nálože v populaci," uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl v denní zprávě.

V úterý podstoupilo PCR test 98 462 lidí. Ten antigenní 24 612. Obě čísla jsou mírně nižší než ta z minulého týdne, kdy na PCR test přišlo 104 660 lidí, na antigenní 28 521.

V nemocnicích bylo v úterý 6527 pacientů s koronavirem. V těžkém stavu jich bylo 1069. Stále tedy jde o nižší čísla než v březnu. To bylo v nejhorší situaci v nemocnici 9551 lidí s covidem-19, z toho ve vážném stavu 2054. 

Související obsah

Týdenní incidence také mírně klesla. Momentálně se totiž za sedm dní nakazí na 100 tisíc obyvatel 1193 lidí. V pondělí jich bylo 1230.

Nejhůře je na tom Olomoucký kraj. Tam se na 100 tisíc obyvatel za týden nakazí 1621 lidí. Špatně jsou na tom také Zlínský, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Z okresů je stále nejhorší Šumpersko.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

V úterý na covid-19 umřelo 54 lidí. Celkově má nemoc v Česku 33 186 obětí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz