Domácí

Běžky nad zlato. Nestíhají je vyrábět, hned se prodají. Dochází ale materiál

Kdo chce pod stromeček běžky, má nejvyšší čas vyrazit do obchodu. Výrobci nestíhají vyrábět, ve světě chybí materiál a zájem o toto sportovní vybavení je enormní. Sjezdaři zase věří, že letos budou moci lyžovat, a tak jsou po loňské pauze plné i servisy lyží.

Pryč jsou doby, kdy se vosk nanášel ručně. Speciální stroj dokáže materiál vpravit hluboko do pórů skluznice a lyže zůstává navoskovaná až deset dní.

Loni byly skvělé sněhové podmínky, ale kvůli vládním nařízením a koronaviru na sjezdovkách nikdo, takže lidé neměli důvod chodit do servisu. Teď to chtějí dohnat.

Související obsah

​Kvůli uzavřeným skiareálům byl loni extrémní zájem o běžky, sklady byly rychle prázdné a co se letos vyrobí, se taky hned prodá. Hrozí tak, že někdo může být u stromečku hodně smutný. "Dodací lhůty jsou přibližně měsíc, dva," upozorňuje pracovník pardubického servisu Jiří Ruffer.

Na trhu je naopak dost sjezdových lyží z loňska, které se zatím prodávají za staré ceny. Nové modely ale budou podle ekonomů o desítky procent dražší. Výrobce totiž omezuje pandemie či karantény pracovníků. Na trhu není dost plastů a laminátu.

Vláda už vyhlásila nouzový stav, lyžařská sezóna může být opět nejistá. Servisy sice zatím spravují lyže za loňské ceny, nicméně novoroční zdražení energie se bude muset i v tomhle podnikání promítnout. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz